• یکشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 966-5492-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

مقدسی:

توسعه پايدار بدون توجه به ملاحظات زيست محيطي بی‌معناست

نماینده اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه پايدار بدون توجه به ملاحظات زيست محيطي معنا ندارد .

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، سيد مهدي ﻣﻘﺪﺳﻲ در آیین افتتاحیه ششمين جشنواره بين المللي فيلم سبز ايران اظهار كرد: مسير رو به جلو و فعال بودن حوزه هاي اقتصادي به جهت تامين نياز جامعه بايد با رعايت الزامات زيست محيطي به عنوان دستور كار جدي و اعتقادي دنبال شود .

ﻣﻘﺪﺳﻲ با اشاره به اينكه محيط زيست امانتي الهي است و حق بي توجهي به سهم آيندگان را نداریم، اظهار كرد: همه كشورهاي توسعه يافته نسبت به محيط زيست دغدغه مند هستند و حفظ آنرا وظيفه عمومي خود مي دانند .

وي به آسيب پذيري محيط زيست ايران اشاره كرد و گفت: رفع آسيب پذيري ها نيازمند مراقبت و كنترل مضاعف است و بهبود شرايط عزمي ملي، فعاليت فرهنگي و نگاه زيست محيطي مديران صنايع به عنوان يك ضرورت را طلب مي كند .

اين عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي پيام همايش هاي اين چنيني را نگراني براي حال و آينده دانست و با تاكيد بر آموزش هاي همگاني تصريح كرد: بايد نسل امروز نسبت به مسائل حساس شوند و در اين راستا مسئولان استاني بايد با همگرايي مشكلات را دنبال كنند و مصوبات كارگروه كاهش آلودگي را پيگيري كنند .

وي با اشاره به لزوم توجه به انرژي هاي پاك عنوان كرد: شدت تابش خورشيد در برخي مناطق بسيار زياد است و مي توان از اين ظرفيت استفاده بهينه داشت و كاهش مصرف انرژي فسيلي را رقم زد، البته سرمايه گذاران بسياري تقاضاي استفاده از اين انرژي و توليد پنل هاي خورشيدي را دارند .

ﻣﻘﺪﺳﻲ اضافه كرد: بخشي از آلایندگي ها حاصل خودروهاست و در اين راستا لايحه هواي پاك به تصويب رسيد كه این مهم نشان از دغدغه مندي مجلس نسبت به مسائل زيست محيطي دارد .

نماينده مردم اراك، خنداب و كميجان به مشكلات موجود در حوزه منابع آبي اشاره كرد و گفت: سازمان محيط زيست نسبت به كمبودها و كنترل شرايط اهتمام دارد و اميد است حركت عملي را از دولت در این خصوص شاهد باشيم .

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: