• یکشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-4285-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار مرکزی:

آینده اقتصاد کشور در گرو توسعه گردشگری است

معاون استاندار مرکزی گفت: آینده اقتصاد کشور در گرو توسعه گردشگری است می بایست بسترهای آنرا فراهم کرد.

به گزارش ایسنا، شامگاه گذشته آیین اختتامیه دومین جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری برگزار شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی در این آیین گفت: سفره ایرانی تنها محلی برای صرف غذا نیست بلکه محل تلاقی و تجمیع اندیشه ها، فرهنگ ها، دیدگاه ها، طوایف و ایل ها در طول تاریخ است که همواره منشاء خیر و برکت و نوع دوستی بوده است .

عزیز فیلی اظهار کرد: ایرانیان هر زمان نان و نمک سفره ای را می خوردند همواره به نیکی و پاسداشت از آن یاد می کردند و حرمت آنرا همچون عهد و پیمانی محکم حفظ می کردند و نسبت به برپا کننده سفره احساس دین و بدهکاری داشتند و همواره در رفتارشان آن را مد نظر داشتند از این رو این سفره، هویت، فرهنگ و اندیشه ایرانیان را روایت می کرده و از قداست آن سخن می رفته است .

وی افزود: بهترین مکان برای یادآوری این فرهنگ و اندیشه، برپایی همین جشنواره هاست تا شهروندان در کنار یکدیگر جمع شده و به حرمت همین سفره شادمانی کنند و دستپخت زحمات خود را در اختیار یکدیگر قرار می دهند تا همدیگر را نمک گیر کرده و همواره صلح و نوع دوستی در ارتباطات جمعی را رعایت کنند .

فیلی در ادامه گفت: برپایی جشنواره سفره ایرانی همزمان با اعیاد قربان و غدیر نیز بر قداست این سفره افزوده و باعث القا حس نشاط در جامعه شده است. برگزاری این دست جشنواره ها و نمایشگاه ها در شرایطی که جامعه به نشاط عمومی نیاز دارد بسیار شایسته است. از سوی دیگر از آنجاکه اقتصاد آینده کشور در گرو توسعه گردشگری است می بایست بسترهای آنرا فراهم کرد. فرهنگ سازی در خصوص گردشگری با برگزاری جشنواره های مردمی و جامعه محور پتانسیل این مهم را بالفعل کرده و اساس توسعه آنرا فراهم می کند .

در ادامه مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری، گفت: 100 غرفه از 5 استان سفره ای را به وسعت نام و فرهنگ غذایی ایران در شهر اراک پهن کردند تا دیگر بار با روحیه نوع دوستی و با فرهنگ های متفاوت در کنار یکدیگر باشیم و انسجام و اتحاد خود را حول محور برکت های خداوند حفظ کنیم .

سید محمد حسینی افزود: در مدت زمان سه روز برگزاری این جشنواره شاهد استقبال کم نظیر و معناداری از سوی شهروندان بودیم به طوری که هر سه شب این جشنواره به مدت یک ساعت تمدید شد تا بتوانیم پاسخگوی حضور شهروندان باشیم .

وی ادامه داد: توسعه گردشگری به اساسی نیاز دارد که قطع به یقین غذا می بایست یکی از محورهای آن باشد، زیرا در سرزمین فراخی چون ایران شاهد فرهنگ ها و آداب غذایی متفاوتی هستیم که می تواند به عنوان یک جاذبه مورد توجه گردشگران ایرانی و بین المللی قرار گیرد .

حسینی با اشاره به برنامه های جنبی این جشنواره گفت: 13 گروه موسیقی سنتی، مقامی و پاپ، نمایش پرفورمنس، مراسم آتش بازی و قرعه کشی سفر به مشهد مقدس از دیگر برنامه هایی بود که در کنار این جشنواره برگزار شد تا مردم بتوانند در شب های عید غدیر ازفضایی شاد و بانشاط بهره برند.همچنین اقلام تبلیغاتی و معرفی جاذبه های گردشگری به همراه کتابچه های معرفی استان ها نیز به مردم عرضه شد تا بتوانند آشنایی بیشتری با استان های شرکت کننده در این جشنواره پیدا کنند .

مدیر هتل امیرکبیر نیز در مراسم اختتامیه گفت: مفتخریم که میزبانی این جشنواره را در مجموعه ای داشتیم که چشم و چراغ گردشگری استان است و می تواند خدمات رسان این حوزه باشد .

ستوده افزود: برگزاری این جشنواره در این هتل آغازی بود بر فصل نوینی از نگاه مردم به این مجموعه که قطعا می تواند عامل برقراری ارتباطی دوسویه و مثبت بین هتل و شهروندان باشد. امیدواریم با ادامه چنین برنامه هایی پتانسیل های استان بهتر و بیشتر معرفی شود تا بتوان قدم های بلندتری را در توسعه این مجموعه برداریم .

در پایان این جشنواره، بیانیه اختتامیه توسط داور بین المللی سیروس سوسنی قرائت و در پایان از نفرات برگزیده تقدیر شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: