• یکشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 966-5592-5
  • خبرنگار : 10152
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

استاندار مرکزی:

دولت به دنبال تغییرات جدی در تقسیمات کشوری نیست/انتزاع محلات و دلیجان از استان نه ممکن است، نه مفید

استاندار استان مرکزی گفت: تقریبا هیچ تغییر و تحول جدی در تقسیمات کشوری در دستور کار دولت نیست و انتزاع دلیجان و محلات از استان مرکزی نیز نه ممکن و نه مفید است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، محمود زمانی قمی در نشست اعضای شورای اسلامی شهرستان‌های محلات، دلیجان، نراق و نیم‌ور، گفت: به عنوان یک کارشناس تقسیمات کشوری و مرزها را به خوبی می‌شناسم و از حساسیت‌ها مطلع هستم، با انتزاع دلیجان و محلات همراهی نخواهم کرد، دولت نیز چنین سیاستی را در پیش نمی‌گیرد، بلکه سیاست دولت شنیدن مسائل و مشکلات شهرستان‌ها و در کنار مردم قرار گرفتن برای حل این معضلات است.

وی بیان کرد: به عنوان استاندار در صورت هرگونه قصور در برابر انجام مسئولیت خود، اولین نفری هستم که از همگان عذرخواهی می‌کنم و برای جبران آن، سعی خود را خواهم کرد. سیاست دولت اینگونه است که تقریبا هیچ تغییر و تحول جدی در تقسیمات کشوری، در دستور کار دولت نیست و در استان مرکزی هم قطعا چنین مسئله‌ای وجود ندارد و این اتفاق تحقق پیدا نخواهد کرد.

زمانی قمی به عنوان نماینده و اعلام کننده سیاست دولت، اعلام کرد: پرداختن به موضوع انتزاع شهرستان‌ها، نه ممکن و نه مفید است و در خصوص شهرستان‌های محلات و دلیجان هم به دنبال وفاق، یکپارچگی، اتحاد و همگرایی هستم و این مهم وظیفه اخلاقی ماست. باید از این مسیر دفاع کنیم و پیموندن روندی غیر از این مسیر، برای جامعه و استان مرکزی مفید نیست.

استاندار استان مرکزی تصریح کرد: در استان مرکزی در تمام مراتب هیچ‌گونه منفعت شخصی، طایفه‌ای و مادی ندارم و یک  عنصر شناسنامه‌دار سیاسی محسوب می‌شوم، به گرایش و نظرات سیاسی خود افتخار می‌کنم، اما طبیعتا هیچ ‌زمانی منافع یک گروه خاص را دنبال نکرده‌ام و علاقمند هستم که جای جای کشورم توسعه پیدا کند و ایران سربلند و باعزت را خواستارم، به همین دلیل داشتن یک دلیجان آباد و باعزت و یک محلات سربلند، جزو آرزوها و البته در کانون تلاش استانداری بوده است.

زمانی قمی خاطرنشان کرد: من تعلقات جغرافیایی ندارم و در صورت داشتن این تعلق کاملا منطقی برخورد می‌کنم، تعصب شهری باعث نمی‌شود که مسائل اساسی و مشکلات شهرستان‌ها را نبینم، بنابراین هر اظهار نظری که در موارد متعدد بیان می‌کنم کاملا از موضع تجربه است و تمام مراتب امنیتی، سیاسی و اجتماعی را مورد بررسی قرار داده‌ام و بدون هیچ غرضی نظر خود را در مورد مسائل گوناگون بیان می‌کنم.

وی ادامه داد: چناچه اظهار نظری در موارد متعدد بیان می‌کنم، فارغ از هرگونه حب و بغض و موضع‌گیری‌های تند و هیجانی است و سعی دارم با مبانی حقوقی، قانونی و مطالبات و حقوق مردم منطبق باشد و طبیعتا به آنچه می‌پردازم انجام وظایف است.

زمانی قمی پس از شنیدن مطالبات نمایندگان شورای شهرهای شهرستان‌های دلیجان، محلات، نراق و نیم‌ور، افزود: مطالبات مطرح شده کاملا درست و به حق است، اما حل همه این مشکلات از عهده استاندار  و دولت به صورت یکجا خارج است، می‌توانیم به بسیاری از موارد و مشکلات بپردازیم و در جهت رفع آن اقدام کنیم، همچنین در این مورد به شما قول‌های بی‌پایه و اساس نمی‌دهم چراکه مطلوب نیست.

وی خاطرنشان کرد: چناچه تاریخ 10 تا 15 ساله اخیر را مطالعه کنید، در می‌یابید که کدامیک از استاندار‌ها بیشتر به شهرستان‌ها سفر کرده‌اند. سفر استاندار به شهرستان‌ها به معنای جلوگیری از تبعیض و رفتار ناعادلانه با شهرستان‌ها و داشتن اراده برای انجام مسئولیت‌ها به انداره وسع و توان است.

زمانی قمی با بیان استعداد‌ها و ظرفیت‌های محلات و دلیجان، عنوان کرد: مشکلات این شهرستان‌ها در حوزه بهداشت و درمان، آموزش و پرورش، صنعت و معدن، شهرک‌های صنعتی، میراث فرهنگی و جهاد کشاورزی و محیط زیست مورد بررسی قرار می‌گیرد و با پریایی یک جلسه شورای معاونین، مشکلات در قالب آن جلسه مطرح می‌شود و بعد از بررسی‌های لازم، برای رفع نگرانی‌ها در سطح این شهرستان‌ها اقدام می‌کنیم. معاونین هم ملزم می‌شوند به جهت رفع مشکلات شهرستان‌ها، به این مناطق سفر کنند و برای این منظور هم برنامه ارائه دهند و نظارت هم در این خصوص صورت می‌گیرد و در صوت لزوم هم یک جلسه کلی در یکی از شهرها برگزار می‌شود.

وی گفت: با تمام توان در خصوص رفع نگرانی‌های این شهرستان‌ها تلاش می‌کنم، در مورد موضوع نظارتی هم، چناچه مدیری در سال 96 به شهرستان‌ها نرفته یا کم رفته باشد، مواخذه می‌شود و  تکلیف هم در این زمینه مشخص می‌شود.

زمانی قمی در پایان افزود: من به عنوان خدمتگذار شما تلاش خود را در خصوص رفع نگرانی‌های شهرستان‌های مختلف استان مرکزی انجام می‌دهم.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: