• دوشنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 966-1587-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

آیین دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه تفرش برگزار شد

آیین دانش آموختگی دانشجویان  مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه تفرش با حضور رئیس دانشگاه، سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری، معاونین، دانشجویان و خانواده دانشجویان در سالن اجتماعات حاج ابراهیم نصیر برگزار شد .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، دکتر "حمیدرضا صبا" رئیس دانشگاه تفرش در این آیین گفت: همزمان با فارغ التحصیلی برگی دیگر از زندگی از جمله ادامه تحصیل، خدمت سربازی و ورود به بازار کار برای دانش آموختگان ورق می خورد که موفقیت در این موارد نیازمند داشتن برنامه مدون و منظم از سوی دانشجویان است .

وی افزود: با توجه به شرایط فعلی جامعه و تراکم فارغ التحصیلان کسب کار تخصصی نیازمند بهره مندی بهتر و بهینه از دوران تحصیل است زیرا دانشجویانی که بهترین استفاده را از دوران تحصیل خود برده اند از شانس بیشتری برای کسب شغل مناسب در بازار کار برخوردار هستند .

وی با بیان اینکه رسیدن به شرایط مناسب کاری در گرو استفاده حداکثری از تمام موقعیت هاست تصریح کرد: داشتن حس مسئولیت، وقت شناسی و استفاده بهینه از نیروی جوانی سه مولفه مهم در دستیابی به کسب و کار مناسب است .

رییس دانشگاه تفرش تصریح کرد: ماموریت کنونی دانشگاه ها ایجاد روحیه کارآفرینی در بین دانشجویان در کنار ماموریت آموزشی است، زیرا رسیدن به موفقیت و هدف در گرو ایجاد انگیزه کارآفرینی در کسب آینده درخشان است .

دکتر صبا با اشاره به راه اندازی جامعه فارغ التحصیلان دانشگاه تفرش اظهار کرد: دانش آموختگان دانشگاه تفرش با عضویت در جامعه فارغ التحصیلان این دانشگاه می توانند با حضور در نشست های سالیانه این دانشگاه ضمن بهره مندی از ارتباط میان جامعه فارغ التحصیلان با دانشگاه از تجارب یکدیگر نیز استفاده کنند .

سرپرست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تفرش نیز در این مراسم گفت: دوران تحصیل شما در دانشگاه دوران نسبتا راحتی نسبت به دورانی است که از این به بعد سپری می کنید .

حجت الاسلام دکتر سید "مهدی قاضی زاده" افزود: دوران دانشجویی میدان تمرین و کسب تجربه و مهارت برای ورود به میدان کارزار زندگی است که باید  فارغ التحصیلان با کسب مهارت وروحیه نوآوری معادلات چند مجهولی را حل و آینده موفقیت آمیزی را برای خود و کشور رقم بزنند .

در این آیین که به همت روابط عمومی  و معاونت آموزشی دانشگاه تفرش و با حضور خانواده های دانشجویان برگزار شد، برنامه های شاد و مفرح از جمله پخش کلیپ، استندآپ کمدی، شعبده بازی، موسیقی سنتی، اهداء جوایز و تندیس به  دانشجویان ممتاز مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، اهدا لوح یادمان دانش آموختگی و اجرا مراسم زیبای سوگند نامه برگزار شد.

براساس این گزارش، 90 دانشجو در این جشن شرکت کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: