• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-11884-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

در گفتگو با ایسنا؛

آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده قاتل "تبسم" تشریح شد

رئیس دادگستری شهرستان ساوه آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده قاتل "تبسم" را تشریح کرد.

هادی ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، با تشریح جزئیات پرونده کودک آزاری اخیر ساوه که منتهی به قتل شد، گفت: پس از تشکیل پرونده قتل "تبسم" (قربانی کودک آزاری اخیر ساوه) در دادسرای عمومی و انقلاب ساوه پرونده با پیگیری‌های مستمر دادستان و در سریع‌ترین زمان ممکن توسط بازپرس پرونده رسیدگی و با تکمیل تحقیقات در کمتر از یک‌ماه منتهی به صدور کیفرخواست شد. این پرونده به دادگاه کیفری یک ارسال شده است.

وی افزود: شواهد و قرائن موجود بیانگر آزار جنسی و تعرض به این کودک توسط قاتل بوده است که پس از وصول نظریه پزشکی قانونی و رسیدگی‌های مقدماتی در دادگاه کیفری یک قرار رسیدگی صادر شده است و در این خصوص اظهار نظر نهایی منوط به صدور حکم دادگاه است.

این مقام قضائی در دادگستری شهرستان ساوه افزود: رسیدگی به هر دو پرونده با توجه به نوع اتهام در دادگاه کیفری یک انجام خواهد شد و با توجه به ضرورت طی تشریفات دادرسی و اینکه در قانون جدید آیین دادرسی کیفری رسیدگی به پرونده‌های در صلاحیت دادگاه کیفری یک منوط به رعایت تشریفات خاصی است  که هر کدام مهلت خاصی دارد، در حال حاضر روند تشریفات دادرسی در حال انجام است و ظرف چند روز آینده وقت رسیدگی برای هر دو پرونده تعیین خواهد شد.

رئیس دادگستری ساوه پیشتر در نشستی خبری جزئیات این پرونده را شرح داده و گفته بود که بامداد روز شنبه هفتم مردادماه سال جاری، مادری کودک خود را که در حالت بیهوشی به سر می‌برد، به همراه شخص دیگری به بیمارستان می‌آورد که این طفل بنا به تشخیص اولیه پزشکان مشکوک به کودک آزاری بوده است و بلافاصله اورژانس اجتماعی، مددکاران بهزیستی و تیم پزشکی به رسیدگی به وضعیت او می‌پردازند .

به گفته ملکی در بررسی‌های انجام شده توسط اورژانس اجتماعی متوجه می‌شوند که آثار کبودی و صدماتی در جسم کودک مشاهده می‌شود و اقدامات درمانی انجام و پس از آن مراتب به دستگاه قضائی و انتظامی منعکس می‌شود . بلافاصله با اعلام این گزارش مقامات قضائی و انتظامی در بیمارستان شهید مدرس ساوه حاضر شدند و ضمن صدور دستورات لازم، قاضی دادگاه کیفری و بازپرس پرونده اقدام به آغاز تحقیقات کردند .

بنا بر اظهارات رئیس دادگستری ساوه در حین انجام تحقیقات، کادر درمانی بیمارستان تصمیم به اعزام "تبسم" به مراکز درمانی مجهزتر در تهران می‌گیرند که به دلیل افت یکباره سطح هوشیاری کودک، از انتقال طفل به تهران منصرف می‌شوند .

به گفته ملکی پس از بررسی‌های تکمیلی توسط دستگاه قضائی و انتظامی، با توجه به اظهارات متناقض مادر کودک(تبسم) در بازجویی، قرائنی مبنی بر کودک آزاری به دست می‌آید و نهایتا این طفل در نهم مردادماه سال جاری فوت کرده و پرونده با موضوع کودک آزاری منتهی به قتل پیگیری می‌شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: