• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-4191-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

لایروبی قنوات کمیجان نیازمند اعتبار 38 هزار میلیون ریالی

مدیر جهاد کشاورزی کمیجان گفت: 38 هزار میلیون ریال اعتبار جهت لایروبی قنوات شهرستان نیاز است.

مهدی حاجیلو در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، عنوان کرد: شهرستان کمیجان دارای 52 قنات است که از این تعداد در حال حاضر 38 قنات فعال بوده و آبدهی دارند.

وی با اشاره به خشک شدن 14 قنات شهرستان افزود: با خشک شدن 14 قنات به منظور تامین آب مورد نیاز، 14 چاه احداث شد، چراکه خشکسالی‌های اخیر کل قنوات را متاثر و آبدهی آنها را با افت شدیدی مواجه کرده است.

حاجیلو با تاکید بر اینکه کاهش آبدهی قنوات و از دست رفتن منابع آبی مسلما کشاورزی را متاثر می‌کند، تصریح کرد: برای لایروبی قنوات شهرستان 38 هزار میلیون ریال اعتبار نیاز است که تاکنون پنج هزار میلیون ریال در نظر گرفته شده، اما هنوز رقمی تخصیص نیافته است.

وی بیان کرد: بیشترین مناطقی که از کم آبی و خشک شدن قنوات متاثر شده‌اند روستاهای شهرستان هستند که در نزدیکی دشت واقع شده‌‌اند و از این حیث کشاورزی آنها نیز سیر نزولی در پیش گرفته است. لایروبی قنوات می‌تواند احیای مجدد کشاورزی را به همراه داشته باشد.

مدیر جهاد کشاورزی کمیجان تاکید کرد: لایروبی و احیای قنوات خشک شده اهمیت بسیار بالایی دارد چراکه اگر اعتبار لازم جهت لایروبی تزریق نشود، قطعا قنوات نیز خشک خواهند شد و همین میزان آب در اختیار نیز از دست می‌رود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: