• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-13184-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

معاون کمیته امداد استان خبر داد:

جمع آوری و توزیع نذورات 356 میلیونی مردم استان مرکزی در عید قربان

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی گفت: در عید سعید قربان خیرین و حجاج 356 میلیون تومان نذورات و اطعام داشتند که توسط کمیته امداد جمع‌آوری و در بین نیازمندان توزیع شد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، حسین محمدی در نشست مطبوعاتی کمیته امداد به مناسبت جشن عاطفه‌ها عنوان کرد: استان مرکزی در حوزه مشارکت‌های مردمی حدود 142 هزار و 781 مشترک صندوق صدقات دارد که سرانه پرداخت صدقات برای هر نفر به صورت ماهانه 406 تومان است.

وی با اشاره به عید قربانی و دریافت نذورات و اطعام خیران گفت: در عید قربان 356 میلیون تومان کمک نقدی و غیرنقدی از سوی مردم انجام گرفت و به لحاظ اینکه حجاج همچنان در حال بازگشت هستند، آمادگی دریافت نذورات و توزیع بین نیازمندان وجود دارد.

محمدی با اشاره به جذب 290 میلیون تومانی درآمد در حوزه توسعه مشارکت‌های مردمی، گفت: امید است در جشن عاطفه‌ها نیز مشارکت حداکثری مردم و خیران را شاهد باشیم، همچینن می‌توانیم با جذب خبرنگاران امدادیار و مبلغ افتخاری از این ظرفیت در جهت تبیین برنامه‌های امداد و مشارکت مردم استفاده کرد.

وی اضافه کرد: با توجه به ظرفیت جامعه خبری استان این آمادگی از سوی کمیته امداد وجود دارد که اولین مرکز نیکوکاری ویژه خبرنگاران را در کشور و استان مرکزی فعال کند. در این راستا امداد در ابتدا مبلغی را به جهت تجهیز مرکز در اختیار قرار می‌دهد، همچنین ماهانه به منظور تامین هزینه های اجرایی مرکز مبلغی را واریز می‌کند و می‌توان کلیه اقداماتی که در کمیته امداد انجام می‌شود در این مرکز دنبال کرد.

معاون توسعه مشارکت‌های مردم کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی در ادامه به راه‌های کمک به کمیته امداد اشاره کرد و گفت: خیران و مردم می‌توانند از طریق اپلیکیشن سکه، سایت کمیته امداد،  ATM بانک‌ها، همچنین #1*8877* به نیازمندان کمک کنند. همچنین درصدد هستیم به منظور تبیین اقدامات کمیته امداد و آشنایی با خانواده امداد تور خبرنگاران به مناطق محروم را اجرایی کنیم.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: