• یکشنبه ۲ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-1284-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

به دنبال وقوع مرگ مغزی؛

اعضای بدن رئیس هیات اسکواش شهرستان اراک اهدا می‌شود

مسئول مرکز هماهنگی، شناسایی و اهدای عضو استان مرکزی گفت: اعضای بدن رئیس هیات اسکواش شهرستان اراک که چند روز پیش در اثر سانحه رانندگی دچار مرگ مغزی شده بود، با جلب نظر مثبت خانواده اهدا می‌شود.

مصطفی چقائی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، تصریح کرد: بر اثر تصادف رانندگی که 26 شهریورماه در اراک رخ داد، چهار دانشجوی رشته علوم آزمایشگاهی دانشگاه علوم پزشکی اراک دچار سانحه شدند که دو تن از این دانشجویان بواسطه شدت جراحات وارده دچار مرگ مغزی شدند.

وی افزود: یکی از دانشجویان جوان 24 ساله و رئیس هیات اسکواش اراک بود که به دلیل جراحات وارده و از دست رفتن سطح هوشیاری دچار مرگ مغزی شد و با اعلام رضایت خانواده اعضای بدن وی اهدا می‌شود.

چقائی با اشاره به اینکه این جوان عصر امروز برای اهدای عضو به تهران منتقل می‌شود، گفت: دیگر مجروح این حادثه خانمی بود که به دلیل عدم رضایت خانواده اهدای اعضای وی محقق نشد.

مسئول مرکز هماهنگی، شناسایی و اهدای عضو استان مرکزی تصریح کرد: از ابتدای سال تاکنون اعضای بدن سه نفر که دچار مرگ مغزی بودند اهدا شده است. اهدای 11 عضو بدن مردی 46 ساله که به دلیل خونریزی مغزی دچار مرگ مغزی شده بود اخیرا انجام شد.

به گزارش ایسنا؛ یکشنبه 26 شهریورماه یک دستگاه مگان در بلوار کشاورز اراک با یک دستگاه کامیونت پارک شده در کنار خیابان برخورد کرد که بر اثر این برخورد چهار دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی اراک دچار سانحه شدند. در این حادثه دو تن از سرنشینان جان خود را از دست دادند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: