• یکشنبه ۲ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 967-992-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

استاندار مرکزی مهمترين مصوبات نشست با وزير صنعت را تشريح كرد

استاندار مرکزی مهمترین تصمیمات جلسه با وزیر صنعت، معدن و تجارت در راستای پیگیری مشکلات شرکتهای هپکو و آذرآب را تشریح کرد .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، به نقل از پایگاه خبری استانداری، هماهنگی برای برگزاری دومین نشست استاندار مرکزی با وزیر صنعت، معدن و تجارت در روز جمعه بعد از نشست با اعضای شورای کارگری آذراب و قول استاندار مرکزی در این خصوص انجام شد و این نشست با حضور وزرای کار، تعاون و رفاه اجتماعی، اقتصاد، رییس کل بانک مرکزی، روسای سازمان خصوصی سازی، امورمالیاتی، تامین اجتماعی، نمایندگان مردم شهرستانهای اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی و مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان برگزار و ضمن بررسی مشکلات شرکت های هپکو و آذرآب در جهت رفع آنها تصمیماتی اتخاذ شد.

محمود زمانی قمی در اینباره اظهار کرد: مجمع آذراب در راستای بررسی مسائل و مشکلات این شرکت بزودی در محل استانداری برگزار خواهد شد .

وی بیان کرد: در این نشست مقرر شد پس از برگزاری مجمع و تعیین تکلیف مدیریت شرکت آذراب، اقدامات و تلاش هایی به منظور تقسیط بدهی به تامین اجتماعی، امور مالیاتی و صدور گواهی ماده ۱۸۶ انجام و هماهنگی برای ترخیص مواد اولیه این شرکت بدون نیاز به ضمانت نامه بانکی در گمرک انجام شود .

استاندار مرکزی تصریح کرد: مقرر شد تسهیلات مصوبه کارگروه ملی توسط بانک ملی پرداخت شود و شرکت های هپکو و آذراب مشمول بخشنامه طرح رونق تولید مبنی بر عدم مشمول شدن چک های برگشتی این دو شرکت قرار گیرند .

زمانی قمی ابراز کرد: پیگیری قراردادهای منعقده شرکت آذراب با کارفرمایان و تلاش برای جلوگیری از لغو و فسخ قراردادهای این شرکت نیز از دیگر مصوبات این جلسه بود .

وی گفت: درخصوص شرکت هپکو نیز در توافق سازمان خصوصی سازی  با سهامدار جدید از او به طور جدی خواسته شده است که طی چند روز آینده با کارگران تسویه حساب کند و مقرر شد برای انجام این مهم رئیس سازمان خصوصی سازی نظارت کامل بر عملکرد سهامدار هپکو داشته باشد .

زمانی قمی ابراز کرد: پیگیری جهت تمدید قرارداد شرکت هپکو با سازمان همیاری شهرداری ها برای ساخت ماشین آلات راه سازی  از دیگر مصوبات این جلسه بود.

استاندار مرکزی گفت: در این نشست مقرر شد  تامین اجتماعی نسبت به ارایه خدمات و تمدید اعتبار دفترچه های کارگران هپکو همکاری کند .

وی بیان کرد: در این نشست وزارت کشور ملکف به پیگیری برای اخذ مجوز ترک تشریفات از دولت برای شرکت هپکو شد .

استاندار مرکزی تصریح کرد: در این نشست مقرر شد قرارداد ساخت ۳۰۰۰ دستگاه ماشین آلات توسط شرکت هپکو و تحویل به وزارت راه وشهرسازی و سازمان مدیریت بحران کشور انجام شود .

استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: همچنین مقرر شد در راستای حمایت از تولید داخلی ثبت هر گونه سفارش واردات کالای تولیدی در داخل از خارج کشور متوقف شود  و  ورود کلیه ماشین آلات دست دوم از خارج از کشور  نیز کماکان ممنوع خواهد بود .

زمانی قمی در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: کارگران بدانند که دولت و استانداری مرکزی تا رفع مشکلات واحدهای تولیدی و تنگناهای کارگران صنایع استان در کنار آنها خواهد بود و از حقوق آنها دفاع خواهد کرد .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: