• دوشنبه ۳ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 967-985-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

پلاك ماندگار بر سر در خانه «محمد محسن سوری» نصب شد

پلاك ماندگار بر سر در خانه «محمد محسن سوری» شاعر و نقاش پیشکسوت نامدار اراکی نصب شد.

به گزارش ایسنا، پلاک ماندگار استاد محمد محسن سوری با حضور مدیر کل میراث فرهنگی استان، معاونین، جمعی از هنرمندان و خانواده سوری نصب شد .

مدير كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی در حاشیه این آئین در جمع خبرنگاران گفت: در راستاي اجراي طرح ملي پلاك ماندگار و در گام سوم از اجرای این طرح در استان مرکزی کاشی سر در منزل استاد محمد محسن سوری نصب شد .

سید محمد حسینی افزود: پلاک ماندگار نشانی است برای مردم کشور که خبر از حضور یکی از مفاخر در نزدیکی خود داشته باشند، پلاکی که در حقیقت نشان از موج مفاخرپروری و فرهنگ دوستی در ایران زمین دارد. این حرکت که توسط سازمان میراث فرهنگی کشور صورت پذیرفته ادای دینی است برای پاسداشت خدمت بزرگانی چون سوری که جامعه ای با هزاران فرهنگ وارداتی را حول محور افتخاری واحد جمع می کند .

او ادامه داد: محمد محسن سوری یکی از شاعران، نقاشان و روزنامه نگاران بزرگ استان است که متاسفانه در خود استان مرکزی کمتر به او و آثارش پرداخته شده است. از این هنرمند تا به حال چهار مجموعه شعر به نام های پس از عمری سکوت، تولد در قفس، گلبانو در کویر و خانه زاد خورشید به چاپ رسیده و رمان بلند پشت برج شیشه را در دست چاپ دارد که به زودی به دست مخاطبانش می رسد .

حسيني تصریح کرد: یکی دیگر از ابعاد شخصیت هنری سوری نقاشی های اوست. او یکی از اعضای نقاشان خود آموخته ایران است که تا بحال در چندین نمایشگاه گروهی آثارش به نمایش در آمده و مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته است. تمام اینها به علاوه سالها روزنامه نگاری در نشریات محلی و کشوری مانند شرق، اعتماد و فرهیختگان، عطریاس و هفته نامه لاله سرخ و همچنین تربیت چند نسل از شاعران و نویسندگان استان باعث شد تا نام این استاد بزرگ در لیست اجرای طرح پلاک ماندگار قرار گیرد .

گفتنی است این مراسم پس از نصب پلاک ماندگار استاد محمدرضا محتاط و ابراهیم دهگان، سومین گام اجرای این طرح در استان مرکزی است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: