• سه شنبه ۴ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 967-1085-5
  • خبرنگار : 10146
  • منبع خبر : ----

تعهد محلات در قبال ساخت صحن مطهر حضرت زهرا(س) به انجام رسید

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان محلات گفت: با ارسال 14 محموله ستون سنگی، تعهد ستاد عتبات شهرستان در این خصوص به انجام رسید .

محمد نجفی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، افزود: با توجه به تعهد ستاد عتبات عالیات شهرستان مبنی بر ساخت و ارسال 604 ستون صحن حضرت زهرا(س) نجف اشرف از سال 94، این عملیات با مشارکت یکی از خیرین فعال در حوزه فرآوری سنگ آغاز شد .

وی در خصوص فرآوری ساخت و ساز این ستون‌ها بیان کرد: فناوری ساخت ستون در اختیار کشور ایتالیا بود، اما برای اولین بار در خاورمیانه  کارگاه ساخت ستون‌ها در محلات راه‌اندازی و ماشین‌آلات مذکور توسط خیر محلاتی از کشور ایتالیا وارد شد .

نجفی در ادامه در خصوص سنگ مورد نیاز این ستون‌ها افزود: سنگ مورد نیاز ساخت ستون‌ها توسط ستاد عتبات عالیات و از معادن مرمریت آذرشهر کرمان در اختیار کارگاه ساخت ستون‌ها قرار داده شده و برای هر ستون به طور متوسط 10 الی 12 تن سنگ مرمریت استفاده می‌شود. در این کارگاه کلیه مراحل ساخت یک ستون و اجزای آن که 30 قطعه و شامل سرستون، رینگ، میله، پایه ستون، ابزاری، قلمه و دریچه است انجام گرفته و تمامی ستون‌ها به صورت کامل ارسال شده است .

وی در خصوص میزان محموله ارسالی گفت: توسط 12 تریلر 60 ستون کامل با تمامی اجزا ارسال شد که با این ارسال این ستون‌ها 664 ستون از محلات برای صحن حضرت زهرا(س) نجف ارسال شده که از تعهد این شهرستان که 604 ستون بوده نیز فراتر رفت .

رییس ستاد عتبات عالیات محلات از کسب رتبه برتر کشور در بازسازی عتبات عالیات توسط ستاد استان مرکزی خبر داد و افزود: تمامی هزینه‌های ساخت ستون‌ها توسط خیر محلاتی تامین و از طرف بزرگترین تولیدکنندگان سنگ محلات پرداخت و اجرا شده و میزان هزینه اجرای این طرح عظیم در حال برآورد است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: