• چهارشنبه ۵ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 967-1285-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

نیازمند نهضت ملی گردشگری هستیم

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: اگر روزی نهضت ملی نفت در این کشور اتفاق افتاد، امروز بیش از هر زمان نیازمند نهضت ملی گردشگری هستیم.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، سیدمحمد حسینی امروز همزمان با روز جهانی گردشگری، با شعار "گردشگری پایدار ابزاری برای توسعه" برنامه های هفته گردشگری اعلام کرد .

وی گفت: صنعت گردشگری می‌تواند علاوه بر تأمین بسیاری از نیازهای اقتصادی، ایجاد اشتغال و ایجاد تحرک در اقتصاد ملی، امنیت و ثبات کشور را تأمین کند و شادابی ملت ایران و ایجاد عدالت اقتصادی از رهگذر صنعت گردشگری را محقق کند .

او ادامه داد: بازدید رایگان از موزه ها در روز 5 مهرماه، بازدید رایگان معلولین دارای کارت بهزیستی از موزه ها از تاریخ 10 تا 12 مهرماه به مناسبت هفته ناشنوایان، بازدید 3 مدرسه از موزه ها، رونمایی از سردیس امام خمینی (ره) و شهید مصطفی احمدی روشن، تجلیل از خادمان سفرهای نوروزی و جشنواره سفره ایرانی از برنامه های این هفته است .

مدیرکل میراث فرهنگی در پایان گفت: برای توسعه گردشگری نیازمند تغییر نگرش عمومی به مقوله گردشگری هستیم. امروزه گردشگری یکی از پررونق‌ترین فعالیت‌های اقتصادی جهان بوده و اکنون در بسیاری از کشورها با رشد سریع‌تر نسبت به سایر بخش‌های اقتصادی و با ایجاد فرصت‌های شغلی جدید، یک صنعت پیشرو تلقی می‌شود. امروزه گردشگری به قدری در توسعه اقتصادی و اجتماعی کشورها اهمیت دارد که اقتصاددانان آن را صادرات نامرئی نام نهاده‌اند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: