• پنجشنبه ۶ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-1191-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

سهم 30 درصدی ساوه از واگذاری زمین در بین شهرک های صنعتی استان مرکزی

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی از سهم 30 درصدی میزان واگذاری زمین در ساوه در بین شهرک‌های صنعتی استان مرکزی خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، مصطفی آمره در دیدار با فرماندار ساوه گفت: در سال جاری بالغ بر هشت هکتار از زمین‌های شهرک صنعتی ساوه به عنوان شهرک صنعتی سرمایه‌گذاری خارجی به فروش رفته که این میزان به نسبت زمین‌های فروش رفته در شهرک‌های صنعتی استان مرکزی 30 درصد است.

وی با اشاره به اقدامات زیرساختی صورت گرفته در واگذاری زمین به متقاضیان اظهار کرد: با تامین زیرساخت‌های لازم تا پایان امسال میزان واگذاری زمین در شهرک صنعتی ساوه از هشت هکتار به 20 هکتار افزایش خواهد یافت.

آمره از استان مرکزی به عنوان یک استان صنعتی به لحاظ شاخص‌های توسعه‌یافتگی در حوزه صنعت و تولید یاد کرد و گفت: با تلاش‌های صورت گرفته در حوزه استقرار شهرک‌های صنعتی و از لحاظ میزان واگذاری اراضی برای استقرار صنایع گوناگون و حجم شهرک‌های صنعتی جزو استان‌های برتر کشور و رتبه نخست به استان مرکزی تعلق دارد.

وی با اشاره به استقبال قابل توجه در شهرک‌های صنعتی استان برای استقرار صنایع کوچک و بزرگ با مشارکت سرمایه گذاران داخلی و خارجی افزود: پیش بینی می شود تا پایان سال حجم واگذاری زمین در استان برای استقرار صنایع کوچک و بزرگ به حدود 100 هکتار برسد که رقم قابل توجهی است.

به گزارش ایسنا فرماندار ساوه نیز در این دیدار با اشاره استقرار بزرگترین شهر صنعتی کشور در ساوه گفت: احداث دومین شهر صنعتی در ساوه با عنوان شهرک صنعتی سرمایه‌گذاری خارجی موجب تحول اقتصادی و صنعتی در استان و کشور شده است.

محمد بهاروند افزود: با تامین زیرساخت‌های لازم در دومین شهر صنعتی ساوه زمینه حضور سرمایه‌گذاران خارجی در این منطقه افزایش یافته است و به طور مستمر شاهد حضور تجار و بازرگانان خارجی برای ایجاد سرمایه گذاری خارجی در این منطقه هستیم.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: