• دوشنبه ۱۰ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-1691-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

اولین ناحیه صنعتی سنگ‌های نیمه‌قیمتی استان مرکزی در مرحله تحویل زمین

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی گفت: عملیات اجرایی اولین ناحیه صنعتی سنگ‌های نیمه‌قیمتی استان مرکزی آغاز می‌شود.

مصطفی آمره در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، با اشاره به آمادگی جهت آغاز عملیات اجرایی ناحیه صنعتی سنگ‌های نیمه‌قیمتی در شهرستان خمین اظهار کرد: یکی از برنامه‌های دولت دوازدهم توسعه اشتغال در مناطق روستایی و توجه به ظرفیت‌های موجود در این مناطق است.

وی افزود: براساس یکی از مصوبات ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی استان مرکزی ایجاد و احداث ناحیه صنعتی سنگ‌های نیمه‌قیمتی در روستای آشمسیان خمین در دستور کار قرار گرفت که کار فرآوری سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی را دنبال خواهد کرد.

آمره با تاکید بر اینکه این اولین ناحیه صنعتی ویژه فرآوری سنگ‌های نیمه‌قیمتی در استان مرکزی است، بیان کرد: مکاتبات لازم جهت اختصاص اراضی و استعدادیابی مناطق با منابع‌طبیعی انجام گرفت، نقشه ناحیه طراحی و کار در مرحله تحویل زمین قرار دارد که به محض اتمام کار، عملیات اجرایی پروژه با توجه به آمادگی سرمایه‌گذار در فضایی به وسعت چهار هکتار آغاز می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی تصریح کرد: با توجه به اینکه در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال یکی از پایه‌های اساسی کار به شمار می‌رود، درصدد ایجاد اشتغال مناسب و پایدار در مناطق روستایی هستیم.

وی با اشاره به ارزش این ناحیه که اشتغال نسبتا مناسبی را برای روستای آشمسیان و روستاهای اطراف به همراه دارد، عنوان کرد: این ناحیه کار ویژه‌ای برای استان مرکزی به شمار می‌رود چراکه فرآوری سنگ‌های نیمه قیمتی اخیرا در جهان رونق گرفته است و با توجه به ارزش افزوده بالای این صنعت قطعا می‌توان بازارهای خارجی را نیز در اختیار گرفت.

آمره اضافه کرد: سرمایه‌گذار این پروژه بومی است و با توجه به پتانسیل منطقه رویکرد این ناحیه را بر امر صادرات نیز متمرکز کرده است که می توان آینده موفقی را برای آن متصور بود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: