• سه شنبه ۱۱ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 967-1785-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

بازدید روزانه چهار هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری محلات

مسئول میراث فرهنگی و گردشگری محلات گفت: در شش ماهه اول سال جاری به طور میانگین روزانه چهار هزار نفر از جاذبه های گردشگری محلات دیدن کردند .

علی مشهدی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه مرکزی، ضمن اعلام این خبر افزود: بر اساس برآورد تقریبی در شش ماهه اول سال جاری و با توجه به اسکان در آبگرم، بازدید از گلخانه ها و تراکم جمیعتی در سرچشمه، جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعی این شهرستان حدودا بطور میانگین چهار هزار نفر بازدید کننده داشته است.

مشهدی همچنین گفت: در ایام نوروز در بیست روزه اول روزانه حدود ده هزار نفر و در ایام برپایی نمایشگاه گل در سه روز حدود 50 هزار نفر وارد شهرستان شدند .

وی درخصوص میزان مسافران ورودی در تابستان بیان کرد: در ایام تابستان هم روزانه حدود 2500 نفر بطور میانگین وارد شهرستان شدند که بخش اعظم آنها از امکانات مجتمع های درمانی آبگرم و از خواص چشمه های آبگرم استفاده کردند .

مسئول میراث فرهنگی و گردشگری محلات افزود: باتوجه به قرارداد سازمان بازنشستگی با مجتمع آبدرمانی آبگرم این مجموعه برای امسال نزدیک به 20 هزار نفر را پذیرش خواهد کرد .

مشهدی  گفت: البته آمار فوق مربوط به بازدید کنندگان و استفاده کنندگان از جاذبه هاست. گردشگر به کسی اطلاق می شود که حداقل یک شب را در یک منطقه یا محل اسکان داشته باشد که براین اساس آمار گردشگران به نسبت پایین تر از اینهاست .

مسئول میراث فرهنگی و گردشگری محلات از نظارت مستمر بر اماکن اقامتی خبر داد و افزود: در شش ماهه اول سال جاری با هماهنگی ادارات اماکن، بهداشت محیط، تعزیرات و صنعت، معدن و تجارت شهرستان از اماکن اقامتی و مهمانپذیرهای آبگرم و سطح شهرستان بازدید مستمر انجام شده که در این خصوص هشت واحد متخلف پلمب شده ‌است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: