• سه شنبه ۱۱ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 967-1885-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

در نامه‌ای از سوی مونسان؛

نقشه محدوده حریم و ضوابط حفاظتی خانه خاکباز به استاندار مرکزی ابلاغ شد

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، در نامه‌ای نقشه محدوده حریم و ضوابط حفاظتی و معماری (بازنگری) «خانه خاکباز» در شهر اراک را به استاندار استان مرکزی ابلاغ کرد .

به‌گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی استان در نامه علی‌اصغر مونسان به محمود زمانی قمی استاندار مرکزی آمده است :

"در اجرای بند ۱۲ از ماده‌ ۳ قانون "اساسنامه سازمان میراث‌فرهنگی کشور" و مواد مربوطه از "قانون راجع به حفظ آثار ملی" مصوب سال ۱۳۰۹ و نظام‌نامه اجرایی قانون اخیرالذکر، نقشه محدوده عرصه، حریم و ضوابط حفاظتی و معماری مربوط به اثر ملی‌ فرهنگی‌تاریخی "خانه خاکباز" واقع در شهر اراک که به شماره 3338 مورخ 1379/12/25 در فهرست آثار ملی ایران به‌ثبت رسیده است، ابلاغ می‌شود .

محدود حریم اثر مذکور تحت حفاظت و نظارت این سازمان است و هر گونه دخل و تصرف در محدوده حریم و تخلف از ضوابط حفاظتی مقرر، برابر مواد ۵۵۸ لغایت ۵۶۹ از کتاب پنجم قانون مجازات‌های اسلامی، "تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده"، جرم محسوب می‌شود و مرتکب مشمول مجازات‌های قانونی خواهد شد .

  خواهشمند است دستور فرمایید مراتب جهت اطلاع و اجرا به مقامات و مسئولان ذی‌ربط در استان ابلاغ شود و از نتیجه این سازمان را مطلع نمایند."


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: