• چهارشنبه ۱۲ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 967-3992-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ----

سلیمی کلیات دیدار مجمع نمایندگان استان مرکزی با دری نجف آبادی را تشریح کرد

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی کلیات دیدار مجمع نمایندگان استان مرکزی با آیت‌الله دری نجف‌آبادی نماینده ولی فقیه در این استان و امام جمعه اراک را تشریح کرد .

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، با اشاره به طرح مسائل مختلف استان در این جلسه اظهار کرد: بیشترین موارد مطرح شده در این جلسه در حوزه اقتصادی بود. استان مرکزی با مشکلات متعددی در این حوزه مواجه است و پس از طرح مشکلات اقتصادی استان تصمیماتی برای برون‌رفت از آن اتخاذ شد .

وی چالش‌های پیش روی صنعت استان را اصلی‌ترین مشکلات موجود در حوزه اقتصادی دانست که در این جلسه در مورد آنان بحث و تبادل‌نظر شد و گفت‌وگوهایی در این زمینه صورت گرفت .

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مدیریت اقتصادی در استان دچار یک وادادگی شده است، گفت: آمار واقعی اشتغال استان آنچیزی نیست که اعلام شده است. باید به گونه‌ای اشتغال ایجاد کرد که مردم طعم کار و تلاش را در زندگی روزمره خود لمس و احساس کنند .

وی با تاکید بر برطرف کردن گره‌های ایجاد شده در حوزه صنایع بزرگ استان گفت: در این جلسه مشکلات موجود بر سر راه صنایع بزرگ استان نیز مطرح و بر برطرف شدن مشکلات توسعه‌ای و کاهش چالش‌های جامعه کارگری تاکید شد .

حجت‌الاسلام سلیمی جذب بودجه عمرانی برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام و تعریف پروژه‌های جدید عمرانی مطابق با نیاز مردم استان و نیز جذب بودجه در حوزه بهداشت و درمان از دیگر موضوعات مطرح شده عنوان کرد و گفت: گرچه تلاش‌های خوبی در این دو حوزه صورت گرفته است اما اقدامات انجام شده ناکافی بوده و مطابق با نیازهای مردم نیست از این رو مجمع نمایندگان استان بر تقویت فعالیت‌های عمرانی و حوزه سلامت تاکید کردند .

وی با انتقاد از عملکرد استان در حوزه عمرانی اظهار کرد: اگر نگاهی به پروژه‌های افتتاح شده استان در هفته دولت داشته باشید خواهید دید که عمدتا پروژه‌هایی افتتاح و به بهره‌برداری رسیده است که توسط بخش خصوصی سرمایه‌گذاری شده و پروژه‌های عمرانی بخش دولتی تقریبا در استان تعطیل بوده است. این بیانگر آن است که مدیریت استان نتوانسته است به خوبی در حوزه عمرانی خوش بدرخشد .

نماینده مردم محلات و دلیجان در خانه ملت در ادامه، گفت‌وگوی مجمع نمایندگان با نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در خصوص مدیریت آینده استان را از دیگر مسائل مطرح شده در این جلسه بیان کرد و با اشاره به صدور بیانیه مجمع نمایندگان در خصوص معیارهای انتخاب استاندار مرکزی گفت: انتخاب فردی توانمند و بومی استان به عنوان نماینده عالی دولت در استان مرکزی که بتواند با انسجام بخشی اقدامات موثری در برطرف کردن مشکلات انجام دهد، معیار اصلی مجمع نمایندگان در بیانیه صادر شده است .

نماینده مردم محلات و دلیجان در خانه ملت، آشنایی با رویکرد، اهداف و سیاست‌های دولت دوازدهم، برخورداری از سابقه و تخصص در حوزه اقتصادی و صنعتی با توجه به صنعتی بودن این استان، برخورداری از تجربه مفید در حوزه وزارت‌ کشور و برخورداری از سوابق و تجارب در سطح ملی و دارا بودن روحیه فسادستیزی را از دیگر معیارهای مجمع نمایندگان در انتخاب استاندار آینده استان مرکزی بیان کرد .

وی به قابلیت‌های استان مرکزی در حوزه کشاورزی و صنعتی اشاره کرد و گفت: استان مرکزی به عنوان استان استراتژیک کشور با استقرار نزدیک به سه هزار واحد صنعتی کوچک و بزرگ متاسفانه طی سال های گذشته با مشکلات عدیده‌ای مواجه بوده است و بسیاری از واحدهای صنعتی متوسط و کوچک تعطیل یا نیمه‌تعطیل و با مشکلات دیگری نظیر کمبود آب، آلایندگی و آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی مواجه شده اند، لذا می‌طلبد تا دولت با بررسی دقیق نسبت به انتخاب استانداری توانمند برای مدیریت استان همت کند .

سلیمی گفت: یکی دیگر از محورهای بحث مجمع نمایندگان استان تقویت فعالیت‌های فرهنگی در استانی است که مهد فرهنگ، تمدن و سرزمین مفاخر و مشاهیر است .

وی با تاکید بر اینکه در حوزه فرهنگ استان کم کاری صورت گرفته و در واقع کرکره فعالیت‌های فرهنگی استان پائین کشیده شده است، گفت: اعتقاد مجمع نمایندگان استان این است که تقویت فرهنگ زیرساخت اصلی برای توسعه همه جانبه است و باید با نگاه ویژه به این مقوله پرداخت .

به گفته این نماینده مردم در خانه ملت پس از طرح موضوعات از سوی مجمع نمایندگان، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی نیز در سخنانی بر اجرایی شدن مطالبات نمایندگان از دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد تا زمینه برطرف‌شدن مشکلات استان و مردم این استان فراهم شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: