• چهارشنبه ۱۲ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 967-1985-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

آمادگی استان مرکزی برای بهره‌برداری از 4 بازارچه صنایع دستی جدید

4 بازارچه صنایع دستی جدید در استان مرکزی آماده بهره‌برداری است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، قاسم کاظمی گفت: تا کنون در استان مرکزی 3 بازارچه صنایع دستی به بهره برداری رسیده، 4 بازارچه آماده بهره برداری است و  6 بازارچه دیگر در دست احداث است .

وی افزود: این روند تا جایی پیش رفته که در حال حاضر استان مرکزی رتبه نخست احداث و بهره برداری بازارچه های صنایع دستی را از آن خود کرده است .

کاظمی اضافه کرد: 4 بازارچه در شهرهای خمین، قورچی باشی، آشتیان و شازند اکنون آماده افتتاح است. سیاست اداره کل در استان آن است که به زودی تمام 12 شهرستان استان دارای بازارچه های دائمی صنایع دستی شوند تا ضمن ایجاد اشتغال ثابت و کارآفرینی، هویت و فرهنگ ایرانی را به سبد مصرفی خانواده ها وارد کند .

کاظمی تصریح کرد: یکی از ضعف های هنرمندان صنایع دستی استان در گذشته همواره در ارائه محصولات خود و رساندن آنها به دست متقاضیان بوده است. با توجه به همین موضوع سازمان میراث فرهنگی کشور تلاش دارد با احداث بازارچه های صنایع دستی، حمایتی چشمگیر از تولید این محصولات داشته باشد تا بتوان بازارهای جدیدی را برای امنیت شغلی هنرمندان ایجاد کرد .

وی در پایان گفت: در حال حاضر ۸ هزار هنرمند صنایع دستی در استان مرکزی در حال فعالیتند که بیشتر آنان را بانوان توانمند استان تشکیل می دهند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: