• شنبه ۱۵ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 967-4792-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

امام جمعه ساوه: امنیت، آرامش و نظم سه کارکرد مهم پلیس است

امام جمعه ساوه گفت: برقراری امنیت، آرامش و عافیت و نظم عمومی سه کارکرد مهم نیروی انتظامی است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، حجت‌الاسلام سیدابراهیم حسینی در صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی ساوه که به مناسبت هفته نیروی انتظامی برگزار شد، افزود: در نظام اسلامی نیروهای نظامی و انتظامی در خدمت ملت و مکتب و همواره مدافع اسلام و ارزش‌های الهی‌ هستند.

وی با تاکید بر اینکه حکومت‌ها وظایف خود را به بخش خصوصی واگذار می‌کنند، افزود: سه وظیفه برقراری امنیت، آرامش و نظم در هیچ حکومتی به بخش خصوصی واگذار نمی‌شود و از جمله وظایف مهم حاکمیت است که باید  مستقیما اجرا شود.

وی نعمت عافیت و آسایش که از رویکردهای نیروی انتظامی است را از جمله گواراترین نعمت‌های پروردگار بیان کرد و گفت: عافیت در اندیشه اسلامی غیر از عافیت در اندیشه با جهان بینی مادی است.

امام جمعه ساوه ادامه داد: در کشورهای با جهان‌بینی عادی عافیت، تنها عافیت مادی است، اما در اندیشه اسلامی عافیت بدن توام با عافیت ادیان مطرح است و هم به لحاظ مادی و هم به لحاظ معنوی مورد تاکید واقع شده است. پلیس در حکومت اسلامی و اندیشه الهی در تامین عافیت مادی و معنوی تلاش می‌کند و ما باید قدردان خدمات مادی و معنوی نیروی انتظامی باشیم.

وی مکتبی‌بودن و مردمی‌بودن را از شاخصه‌های پلیس در نظام اسلامی بیان کرد و گفت: امنیت منحصر به امنیت فیریکی و مادی نیست بلکه امنیت اخلاقی و روانی از اهمیت خاصی برخوردار است.

حجت‌الاسلام حسینی تصریح کرد: پلیس در جمهوری اسلامی ایران مانند پلیس کشورهای آمریکا، فرانسه و ... نیست. پلیس این کشورها مسئولیت برقراری نظم و امنیت را دارد، اما پلیس در حکومت دینی احترام به آراء دیگران و مشارکت مردم در برقراری امنیت را در دستور کار خود دارد.

وی تاکید کرد: پلیس جمهوری اسلامی ایران یاد خدا را در جامعه زنده می‌کند و این وجه تمایز فعالیت نیروی انتظامی در کشور ایران با سایر کشورهاست.

وی خواستار تحقق عدالت اجتماعی توسط نیروی انتظامی در کشور شد و گفت: برخی از بزهکاری‌ها موجب ایجاد شکاف طبقاتی می‌شود که پلیس می تواند با برقراری عدالت اجتماعی و احیای امر به معروف و نهی از منکر که وظیفه اصلی حاکمیت است مانع از ایجاد این شکاف ‌شود.

امام جمعه ساوه ترویج و رشد فضایل اخلاقی و از بین بردن ریشه‌های بزهکاری را وظیفه متولیان امنیت جامعه دانست و بر مدارا کردن و برخورد اخلاق‌مدارانه پلیس با مردم و تکریم ارباب رجوع از سوی نیروی انتظامی تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان ساوه نیز نیروی انتظامی را ارمغان آور آرامش، امنیت و نظم جامعه دانست.

سرهنگ پرویز اسدی با تقدیر از حمایت شورای تامین، مسئولان و آحاد مردم از نیروی انتظامی و مشارکت عمومی در برقراری امنیت اظهار کرد: پلیس جمهوری اسلامی اجرای قانون با تکیه بر روحیه اخلاق مدارانه در دستور کار خود قرار داده است.

وی اعتماد عمومی و مشارکت همگانی در برقراری امنیت را مهمترین سرمایه نیروی انتظامی و بزرگترین پشتوانه دانست و تصریح کرد: نیروی انتظامی در کنار سایر نیروهای نظامی و امنیتی به برکت خون مطهر شهدا و تبعیت از فرامین رهبری اقتدار و عزت میهن اسلامی را حفظ کرده است.

سرهنگ اسدی تصریح کرد: نیروی انتظامی علاوه بر حفظ اقتدار و تقویت قدرت بازدارندگی از قدرت معنوی بالایی برخوردار است و پلیس در نظام اسلامی به دنبال تقویت اقتدار نظامی و معنوی کشور است.

در این مراسم پس از اجرای تشریفات نظامی صبحگاه مشترک انتظامی، از تنی چند از کارکنان نمونه نیروی انتظامی، خانواده‌های معظم شهدای انتظامی و کارکنان بازنشسته با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: