• شنبه ۱۵ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 967-2391-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

تحقق یک میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در استان مرکزی

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه استانداری مرکزی رقم سرمایه گذاری خارجی در استان را تاکنون یک میلیارد دلار عنوان کرد و گفت: در سال جاری استان های خراسان رضوی، مرکزی و تهران بیشترین میزان جذب سرمایه گذار خارجی را داشته اند و براین اساس استان مرکزی مقام دوم جذب سرمایه گذاری خارجی را در سال جاری به خود اختصاص داده است.

به گزارش ایسنا، ظفر افشون در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون 1020 میلیارد ریال معادل 102 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به 57 واحد صنعتی استان پرداخت شده است، افزود: با بازگشایی سامانه بهین یاب 1400 واحد تولیدی، صنعتی و کشاورزی در این سامانه ثبت نام کرده اند که از این تعداد 324 واحد متقاضی تسهیلات سرمایه در گردش و 78 واحد متقاضی تسهیلات سرمایه ثابت در بخش صنعت بوده اند.

وی اظهار کرد: از این تعداد 107 واحد صنعتی متقاضی تسهیلات بازسازی و نوسازی و 797 واحد تولیدی متقاضی تسهیلات سرمایه در گردش در بخش کشاورزی و 94 واحد متقاضی تسهیلات سرمایه ثابت کشاورزی بوده اند.

افشون با بیان اینکه در مجموع 37 درصد متقاضیان در بخش صنعت و 63 درصد در بخش کشاورزی ثبت نام کرده اند، اظهار کرد: وضعیت هم در بخش ثبت نام و هم در بخش پرداخت تسهیلات به بخش های مختلف اقتصادی آنگونه که رضایت بخش باشد پیش نمی رود، از مدیران بانکها خواست تا در بررسی پرونده ها سرعت به خرج داده و دارندگان شرایط دریافت تسهیلات را هرچه سریعتر و در کوتاه ترین زمان تعیین تکلیف کنند.

وی از بانک های خصوصی نیز خواست تا به میدان بیایند و کمک کنند تا اشتغال مورد نظر رهبری محقق شود.

افشون در ادامه در خصوص آمار صادرات و واردات استان در 6 ماهه سال جاری نیز اظهار کرد: طی مدت زمان یاد شده بالغ بر 465 میلیون دلار محصول از استان مرکزی به 68 کشور صادر شده که این آمار از نظر تعداد 42 درصد، از نظر وزن 69 درصد و از نظر ارزش 54 درصد رشد نشان می دهد که بیشترین میزان صادرات به کشورهایی همچون افغانستان، ترکیه، عراق، ترکمنستان، ایتالیا، بلغارستان، هلند، آلمان، آذربایجان، برزیل و فرانسه صورت گرفته است.

معاون استاندار با بیان اینکه در بخش واردات نیز با رشد 28 درصدی مواجه بوده ایم، میزان واردات استان در این مدت را معادل 175 میلیون دلار و عمدتا مواد اولیه مورد نیاز واحدهای صنعتی عنوان کرد و گفت: به طور کلی صادرات استان سه برابر واردات بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: