• یکشنبه ۱۶ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-8284-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

گسترش فرهنگ نذر خون در استان مرکزی

مدیرکل انتقال خون استان مرکزی گفت: به منظور رفاه حال اهداکنندگان مراکز خونگیری تا پایان ماه صفر میزبان نذر خون داوطلبان هستند.

فاطمه مهدویانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، عنوان کرد: در دهه اول محرم سال جاری هزار و 580 نفر داوطلب برای اهدای خون خود به پایگاه‌های انتقال خون استان مرکزی مراجعه کردند.

وی با اشاره به اینکه میزان خونگیری انجام شده در این بازه زمانی هزار و 305 واحد بوده است، گفت: از این میزان خونگیری 86 نفر از بانوان معادل 6.6 درصد، 214 نفر اهداکننده برای اول برابر با 46.4 درصد و 646 نفر از اهداکنندگان مستمر برابر با 49.5 درصد خون خود را اهدا کردند.

مهدویانی گفت: میزان اهدای خون در دو روز تاسوعا و عاشورا در مقایسه با سال گذشته با 9.3 درصد رشد همراه بوده است.

وی بیان کرد: خوشبختانه در سال اخیر فرهنگ نذر خون نه تنها در استان مرکزی بلکه در کل کشور ارتقا و گسترش یافته است و سازمان انتقال خون نیز به منظور رفاه حال اهداکنندگان و جلوگیری از ازدحام از ابتدای محرم در این حوزه خدمات رسانی کرده و با بهبود کیفیت در روند تولید فرآورده‌های خونی به اجرای طرح نذرخون از ابتدای محرم تا پایان ماه صفر کمک کرده است.

مدیرکل انتقال خون استان مرکزی اضافه کرد: در این طرح اهداکنندگان می‌توانند همه روزه تا پایان ماه صفر به مراکز خونگیری مراجعه کرده و نذر خویش را ادا کنند.

در حال حاضر هفت مرکز خونگیری در استان مرکزی شامل دو مرکز در اراک، یک مرکز در ساوه و پنج مرکز در محلات، تفرش، آشتیان، دلیجان و خمین فعال و آماده دریافت خون اهدایی داوطلبان هستند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: