• دوشنبه ۱۷ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-9084-5
  • خبرنگار : 10146
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

نزاع و مصرف سیگار از آسیب های مهم و مبتلابه دانش آموزان است

فرمانده انتظامی شهرستان محلات نزاع دسته جمعی و مصرف سیگار را از آسیب های مهم و مبتلابه دانش آموزان عنوان کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سرهنگ جعفر شمس بیرانوند در مراسم قرائت پیام فرماندهی انتظامی استان، با حضور در دبیرستان شهید بهشتی شهر محلات گفت: امنیت یک مقوله اجتماعی است که تمامی دستگاه‌ها و نهادها بخصوص مردم در آن نقش اساسی بر عهده دارند و ایجاد امنیت پایدار نیازمند مشارکت همه دستگاه‌هاست. خوشبختانه در محلات در حوزه امنیت شاهد تعامل بسیار خوبی هستیم .

وی با اشاره به حضور کارشناسان انتظامی در مدارس و بیان راهکارهای مقابله با آسیب‌های اجتماعی ویژه دانش آموزان افزود: دانش آموزان طیف وسیعی از جامعه را به خود اختصاص داده اند و در شهرستان محلات یک پنجم جمعیت مختص این قشر است، بر همین اساس  افراد سودجو نیز به دنبال سوء استفاده از دانش آموزان جهت ناامن کردن جامعه هستند، لذا دغدغه نیروی انتظامی حفظ سلامت جسم و روح دانش آموزان در دوران تحصیل است چراکه سلامت دانش آموزان، سلامت خانواده و سلامت خانواده، سلامت و امنیت جامعه است .

وی در ادامه با اشاره به آسیب های اجتماعی بیان کرد: یکی از آسیب‌های اجتماعی پیش روی دانش آموزان نزاع و درگیری است که متاسفانه این آسیب در بین دانش آموزان زیاد شده است و طبق آمار موجود نزاع فردی یا دسته جمعی دانش آموزان در سطح استان رو به افزایش است ولی خوشبختانه در محلات شاهد کاهش این آمار بوده‌ایم. در اغلب موارد یک نزاع‌ فردی منجر به یک نزاع دسته جمعی شده که عاقبت آن نیز مشخص نیست و متاسفانه گاها به قتل و تشکیل پرونده های کیفری منجر شده است .

بیرانوند همچنین مصرف سیگار را یکی از مهم‌ترین و شایع‌ترین آسیب‌های پیش روی دانش آموزان دانست و گفت: سیگار علاوه بر آسیب‌های جسمی زمینه خوبی برای اعتیاد به دیگر مواد مخدر است و بهترین راهکار برای دوری از سیگار کسب قدرت نه گفتن به دوستان و دیگران است .

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان محلات گفت: طبق آمار و اطلاعات موجود، 65 درصد از معتادین کشور در سنین قبل از 20 سال مصرف قلیان یا سیگار داشته‌اند.

وی در ادامه افزود: طبق آمار 70 درصد از معتادین کشور در رده سنی 20 تا 29 سال هستند و از نظر تحصیلات نیز 58 درصد در مقطع دبیرستان و زیر دبیرستان هستند. 65 درصد از معتادین در سنین قبل از 20 سال مصرف قلیان یا سیگار داشته‌اند و غالب آنها از طرف دوستان غیر مدرسه‌ای به سیگار و مواد مخدر گرایش پیدا کرده‌اند .

فرماندهی انتظامی شهرستان محلات در خاتمه با اشاره به آمار بالای تلفات جاده‌ای در سطح کشور خاطر نشان کرد: رانندگی و تصادف با موتور سیکلت متاسفانه سالیانه جان بیش از 20 هزار نفر را در کل کشور می‌گیرد و این آمار در مقایسه با بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان بسیار زیاد است. از مجموع تصادفات نزدیک به 33 درصد مربوط به موتور سواران است که غالبا در شرایط سنی 15 تا 23 سال قرار دارند.

در ادامه این مراسم پیام مهر فرماندهی انتظامی و مدیر کل آموزش و پرورش استان قرائت شد .

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: