• سه شنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-9384-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

اعضای شورای استان مرکزی هفته آینده معرفی می‌شوند

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مرکزی با اشاره به اینکه شورای شهر اراک دو نماینده خود برای حضور در شورای استان را معرفی کرد، گفت: اعضای شورای استان مرکزی هفته آینده معرفی می‌شوند.

حسن قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، با اشاره به اینکه شورای شهرستان و شورای استان 1.5 تا سه ماه بعد از استقرار شورای شهرها انتخاب و معرفی می‌شوند، افزود: در بحث انتخاب شورای شهرستان نماینده‌ها اعلام آمادگی می‌کنند و سپس با بررسی توسط فرمانداری نمایندگان معرفی می‌شود که در حال حاضر این امر در شهرستان‌های استان در حال پیگیری است البته این انتخاب در برخی از شهرستان ها انجام و معرفی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه در شورای شهرستانی افراد به تعداد شهرهای موجود معرفی می‌شوند، افزود: در بحث انتخاب شورای استان هر شهرستان یک نماینده و اراک دو نماینده معرفی می کند و در مجموع تعداد نمایندگان شوراها در شورای استان به 12 نفر می‌رسد که در حال حاضر در اراک دو نماینده برای حضور در این شورا معرفی شده‌اند.

قربانی با اشاره به اینکه پس از تشکیل شورای استان یک نماینده از این افراد به عنوان نماینده در شورای عالی استان‌ها معرفی می‌شود، گفت: تصمیم بر این است که این افراد هفته آینده معرفی شوند.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری مرکزی بیان کرد: در خصوص شهرداران استان مرکزی با توجه به اینکه 33 شهر در استان وجود دارد تاکنون 24 شهردار معرفی شده اند و باقی نیز با حضور سرپرست در شهرداری امور خود را پیش می‌برند ولی به زودی با تسریع در انتخاب اعضای شوراهای اسلامی شهرها باقی شهرها نیز صاحب شهردار می‌شوند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: