• شنبه ۶ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-4484-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

شهرداری توان مالی اجرای پروژه 55 متری را ندارد

یک عضو شورای شهر با اشاره اشتباه شهرداری در تخریب املاک در پنجشنبه گذشته گفت: شهرداری توان مالی اجرای پروژه 55 متری را ندارد و تا به امروز سرمایه گذاری جهت اجرای طرح معرفی نشده است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، علیرضا مرادی در صحن علنی شورای شهر اراک که با حضور ساکنان معترض در پروژه 55 متری اراک آغاز شد، عنوان کرد: کار تخریب املاک پروژه 55 متری در روز پنجشنبه گذشته اشتباه بزرگی بود و دفاع از این اقدام اشتباهی بزرگتر است.

وی با اشاره به اینکه املاک اطراف ملک یک شخص خاص تخریب شود که معنی اجرای پروژه ندارد، بیان کرد: شهرداری با کدام داشته خود کار اجرایی پروژه را آغاز کرده است؟ شهرداری امروز برای خرید حتی یک متر ملک در اراک منبع مالی در اختیار ندارد چطور هزار میلیارد تومان این پروژه تامین کرده است؟ حتی اگر سرمایه گذاری اعلام آمادگی کرده است باید در وهله اول به شورای شهر معرفی شود تا صلاحیت آن تعیین شود.

مرادی اجرای این پروژه را منوط به مشخص بودن زمانبندی اجرای آن دانست و افزود: حرف زیبا دردی از مردم دوا نمی کند اینکه بیان می شود ما املاک را بیشتر از قیمت واقعی آن خریداری می کنیم از منبع از کجا تامین خواهد شد این درحالی است که شهرداری در ابتدایی ترین هزینه خود مانده است و نباید با چنین مباحثی تعهد ایجاد کرد.

وی با تاکید براینکه مطالب نباید زودتر از زمان واقعی مطرح شود، اظهار کرد: اگر تصمیم بر خرید املاک بالاتر از قیمت واقعی است چه کسی این رقم را پرداخت می کند اگر قرار است این رقم توسط پیمانکار پرداخت شود پس قطعا در مقابل این پرداخت اضافه خواهان امتیاز است.

این عضو شورای شهر اراک تاکید کرد: هشت سال مخالفان طرح مسائل مرتبط را مطرح کردند اما قدرتمندان و مسئولان استانداری این مخالفت ها را جدی نگرفتند درصورتی که باید شیوه درستی در پیش گرفت چراکه نمیتوان در شرایط کنونی اشتباه کرد.

پروژه 55 متری شوخی نیست

به گزارش ایسنا؛ پیمان رشیدی دیگر عضو شورای شهر با تاکید بر اینکه باید دغدغه های شهروندان را رفع کنیم، گفت: در بحث تخریب املاک پروژه 55 متری روز پنجشنبه توسط شهرداری اراک شورا مورد مشورت قرار نگرفت و با تصمیم شهرداری انجام گرفت.

وی با بیان اینکه شهرداری و شهردار اراک باید در این راستا توضیحات قانع کننده ای به شورا و شهروندان ارائه کند، بیان کرد: پروژه 55 متری شوخی نیست و با اقدامات مقطعی انجام نمی گیرد برای اجرای آن باید با تک تک مالکان و ساکنان آن صحبت شود این پروژه هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و باید شفاف با مردم در این راستا صحبت شود.

رشیدی تصریح کرد: به مردم قول می دهم که شورا با شفافیت کامل در بحث اجرای پروژه 55 متری عمل خواهد کرد و اگر برخلاف منافع شهروندان باشد قطعا رای منفی به اجرای آن خواهم داد چراکه مردم از خیابان و پروژه مهمتر هستند و باید آرامش آنها تامین شود.

شهرداری املاک را بالاتر از قیمت خریداری می کند

در ادامه این نشست ایرج رضایی عضو دیگر شورای شهر اراک عنوان کرد: شهر اراک و شهروندان حدود 18 سال درگیر این پروژه هستند و شورای پنجم تعیین تکلیف این طرح را وظیفه خود می داند چراکه هشت هکتار از املاک شهر را تحت پوشش قرار داده است.

وی با بیان اینکه جزئیات این طرح باید روشن شود، گفت: برخی خواستار لغو این پروژه هستند اما این لغو باید به تایید شورای عالی شهرسازی برسد که زمانی حدود 2 تا 3 سال را به خود اختصاص می دهد و ممکن است بعد از سه سال رای بر عدم لغو طرح صادر شود.

رضایی با تاکید بر اینکه شورا مصمم بر تعیین تکلیف این طرح است، افزود: زمانبندی اجرای طرح، منابع مالی آن باید کاملا مشخص باشد، شورا از شهردار حمایت می کند و اگر تصمیم و مطالعات به اجرای طرح رسید باید پرقدرت و قاطعانه حرکت کرد و البته اجازه تضییع حقوق شهروندان را نمی دهیم و باید املاک به قیمت خریداری شود.

وی با اشاره به صحبت های اخیر شهردار اراک مبنی بر اینکه املاک بالاتر از قیمت خریداری می شود، گفت: به هیچ وجه خلاف منافع شهروندان و در جهت تضییع حقوق مردم اقدامی نمی شود.

به گزارش ایسنا؛ شهروندان ساکن در پروژه 55 متری اراک خواستار لغو کامل این پروژه هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: