• یکشنبه ۷ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-4984-5
  • خبرنگار : 10152
  • منبع خبر : ----

بی تفاوتی مردم نسبت به یکدیگر عامل افزایش آسیب‌های اجتماعی است

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان اراک، گفت: بی تفاوتی مردم نسبت به یکدیگر سبب افزایش نابسامانی و آسیب‌های اجتماعی شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، حجت‌الاسلام علی حسینی‌پور در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان اراک، گفت: خداوند به پهنای عالم وجود سفره رحمت خود را گسترش داده و هیچ کس جز انبیا الهی احاطه به این گستردگی ندارد و این در حالی است که همه انسان‌ها از نعمات او بهره‌مند هستند، اما در این بین انسان‌های متعالی یا الهیون با مجاهدت در شناخت خالق، جایگاه واقعی خود را پیدا می‌کنند.

وی ادامه داد: الهیون به معارف اسلامی دست یافته‌اند و از میان مسلمانان تنها شیعیان در صراط مستقیم قدم برمی‌دارند و آنها در قیامت در جایگاه رفیعی قرار می‌گیرند.

حسینی‌پور افزود: شیعیان دارای خصیصه‌هایی هستند که می‌توان آنان را از دیگران تمایز داد. مواظبت بر اقامه نماز و مواسات با دیگر انسان‌ها از جمله خصوصیات شاخص شیعیان است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر عمده موضوعات فرهنگ عمومی حول مسائل آسیب‌های اجتماعی و راهکار برای پیشگیری آنست، بی‌تفاوتی مردم نسبت به یگدیگر سبب افزایش نابسامانی و معضلات جامعه شده است.

حسینی‌پور افزود: مقابله و توانمند‌سازی افراد جامعه سبب پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی‌ می‌شود، در همین راستا باید آموزش‌ها و راهکارهای پیشگیرانه را از دوران مهدکودک آغاز کرد و با اهتمام ویژه به آموزش و پرورش از افزایش آسیب‌های اجتماعی در مراتب بالاتر کاست.

وی با اشاره به اینکه خطر جدی جامعه را تهدید می‌کند، عنوان کرد: مقوله کاهش آسیب‌های اجتماعی از جمله کارهای بزرگ است و در این راستا باید از نظرات کارشناسی بهره برد تا راهکارها اثربخشی بهتری داشته باشند.

حسینی‌پور با بیان اینکه در جامعه امروزی معضل اعتیاد منحصر به مواد مخدر نیست، افزود: امروزه بسیاری از افراد به موبایل و دنیای مجازی اعتیاد دارند، حتی در جنبه‌های مثبت رعایت اعتدال شرط است.

وی با اشاره به اینکه خصیصه‌های شیعه باید در بین مسئولان جامعه نیز موجود باشد، بیان کرد: برخی مسئولان با وجود اینکه وظیفه‌شان خدمت به ارباب‌رجوع است، اما باز هم مدتها آنها را معطل می‌کنند که این کار نه تنها منطبق بر آموزه‌های دینی نیست، بلکه ضدانسانی است، رعایت مواسات در هر زمینه‌ای جایز است.

حسینی‌پور خاطرنشان کرد: راهپیمائی روز اربعین از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، چرا که مدت‌های مدیدی است که دشمنان سعی در ریشه‌کنی اسلام دارند، اما علیرغم جهد بسیار آنان باز هم در این امر توفیقی حاصل نشده، در حال حاضر زوار اربعین بیش از ۲۰ میلیون نفر هستند و با وجود تمام توطئه‌های دشمن باز هم این مراسم باشکوهتر از قبل برگزار می‌شود. 

وی ادامه داد: مستکبران داعش را ایجاد کردند، اما باز هم در این مسیر موفق عمل نکردند، چرا که تنها راه درست زندگی صراط مستقیم است و غیر از آن بی‌راه است.

حسینی‌پور افزود: پی‌ریزی مسائل فردی، مقدمه‌ای برای شنا در اقیانوس وجود است و پس از آن با خودسازی می‌توان ابعاد وجودی جامعه را سامان داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: