• سه شنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 968-1992-5
  • خبرنگار : 10152
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

دری نجف آبادی:

تاوان هرگونه سهل‌انگاری در مسیر پیشرفت را باید در آینده بپردازیم

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه تاوان هرگونه سهل‌انگاری در مسیر پیشرفت را باید در آینده بپردازیم، گفت: چنانچه به این نتیجه برسیم که با تلاش می‌توانیم محور بسیاری از پیشرفت‌ها باشیم دیگر تن به وابستگی نمی‌دهیم.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی در دیدار با جمعی از دانش‌آموزان به مناسبت هفته بسیج دانش‌آموزی، گفت: همگرایی در سطح سپاه، نیروهای مسلح و آموزش و پروش اقدام ارزنده‌ای است که بسیج دانش‌آموزی در راس آن قرار دارد. سه بازوی قلم، زبان و اسلحه و به اصطلاح قدرت علم، دانش، فناوری و توان دفاعی و زرهی لازمه هر کشوری است که می‌توان با توجه به مقتضیات زمانه از هر کدام در جهت تامین اهداف پیش‌بینی شده کشور بهره‌گیری کرد.

وی ادامه داد: به منظور پیشرفت و حرکت در مسیر علم، دانش و تعالی کشور بایستی دولت، مجلس و تمام ارگان‌ها با تلاش بی‌شائبه در این مسیر قدم بردارند، در همین راستا انتخاب مسیر درست نوجوانان و آیندگان فردا در جهت علم، تقوا و معرفت می‌تواند ضامن آینده‌ای مطمئن برای ایران باشد که این مهم نیازمند برنامه‌ریزی است.

دری نجف‌آبادی اظهار کرد: در حال حاضر در کشور ما 13 میلیون دانش‌آموز وجود دارد، چنانچه بتوانیم این قشر از افراد جامعه را بدرستی هدایت کنیم، آینده کشورمان را بیمه کرده‌ایم.

وی تصریح کرد: بالاترین و جدیدترین تسلیحات رزمی می‌تواند تعیین کننده قدرت هر کشوری باشد، اما جوانان مومن و غیرتمند، سرمایه‌های ارزشمند کشور ما محسوب می‌شوند که قویتر از هر نوع تسلیحات نظامی عمل می‌کنند، دکتر چمران، مطهری، حججی و غیره، غیور مردانی هستند که با وفاداری نسبت به ملت خود و ایستادگی بر آرمان‌های متعالی، گام‌های ارزشمندی در جهت ارتقا کشورمان برداشتند.

دری نجف‌آبادی افزود: آموزش و پرورش وظیفه تربیت آینده‌سازان کشور را برعهده دارد و باید در این مسیر جهد ویژه‌ای داشته باشد تا بتواند به نونهالان کشور مهارت و تخصص لازم در ابعاد علمی، فناوری و بطور کلی در هر زمینه‌ای ارائه دهد تا در حوزه‌های مختلف سرآمد همه کشورها باشند.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر نظام آموزشی کشورمان همسو و همراه با فناوری، تکنولوژی و کارآمدی نیست و این مهم نقص آموزش و پروش محسوب می‌شود، اطلاعات در کتب درسی تلنبار شده اما کارآیی ندارد و علمی که کارآمدی لازم را نداشته باشد چندان مطلوب نیست.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: اهمیت علم به ارزش‌آفرینی آنست، قاطعیت و نافع بودن علم به همراه تجربه و کارآفرینی اثربخش خواهد شد و این در حالی است که علم مضر مانند ساخت بمب اتم، به همه جهانیان آسیب وارد خواهد کرد.

وی ادامه داد: در جهان سیاست نیز نافع بودن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، سیاست‌های غلط ترامپ، آل‌سعود، داعش نمونه‌های بارز این رخداد است و این در حالی است که سیاست امام و رهبری نمونه عینی سیاست نافع در جهان قلمداد می‌شود.

امام جمعه اراک، گفت: علمی که کارآیی داشته باشد به مانند شمشیری است که می‌توان علیه دشمنان بکار برد، گاهی قلم و گاهی اسلحه جوابگوی تحقق اهداف است، اگر امروز عملکرد درستی نداشته باشیم قطعا در آینده با مشکل و نابسامانی‌ مواجه می‌شویم، در گذشته خیانت کلینتون و آل سعود سبب شکل‌گیری داعش شد و امروزه عوارض آن دامن‌گیر همگان است.

وی با اشاره به تاریخ کشورمان و شکست‌هایی که به خاطر نداشتن تسلیحات نظامی مناسب حادث شد، بیان کرد: چنانچه در طول تاریخ از قدرت و تجهیزات لازم برخوردار بودیم، به این میزان ذلت نمی‌کشیدیم، عدم اقتدار دولت مرکزی، بی‌عرضه‌گی‌های سران مملکت، خودفروشی‌ها و فساد پیشینیان سبب شد سهم عظیمی از خاک کشورمان را در طول جنگ‌های متعدد از دست بدهیم.

دری نجف‌آبادی با اشاره به تجزیه طلبی بارزانی در عراق، افزود: در صورتی که اقدامات بارزانی به ثمر می‌رسید اسرائیل دوم شکل می‌گرفت، اگر حکمای ایران در گذشته قدرت فعلی کشور را داشتند هرگز اجازه شکل‌گیری اسرائیل را نمی‌دادند و این کشور را به رسمیت نمی‌شناختند، در طول تاریخ خیانت‌های این چنینی بسیار شکل گرفت و اکنون ما نتیجه آنرا برداشت می‌کنیم و شاهد ایجاد ناامنی توسط اسرائیل، داعش، آل سعود و دیگر مستکبران هستیم.

وی عنوان کرد: در دوران دفاع مقدس ارتش جمهوری اسلامی، سپاه، بسیج، جهاد سازندگی و دیگر ارگان‌ها با وجود اینکه از نظر امکانات در مضیقه بودند اما با تمام توان در مقابل دشمنان ایستادگی کردند، در این جنگ ملت ما مظلوم بود اما خداوند یار و یارو مظلومان است و ما را در همه جهات حمایت کرد.

دری‌ نجف‌آبادی افزود: در حال حاضر ایران به عنوان پایگاه قدرتمند در مقابل عربده کشی‌های مستکبران با همت بلند ایستادگی می‌کند و توطئه‌های دشمنان را نقش بر آب خواهد کرد.

وی با بیان اینکه بیش از 36 هزار دانش‌آموز در جریان دفاع مقدس با جانفشانی در مقابل دشمن ایستادگی کردند، افزود: شهید حسین فهمیده سمبل شهدای دانش‌آموزی است، اما عده زیادی از این دانش‌آموزان همانند این شهید فداکاری کردند که یاد و خاطره آنان را گرامی‌ می‌داریم، دیروز نوجوانان در جبهه‌های دفاع مقدس ایستادگی کردند، امروزه وظیفه ماست و فردا وظیفه آیندگان است که برای آرمان‌های کشورمان در مقابل دشمنان شجاعانه مقاومت کنند.


 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: