• سه شنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 968-6384-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

10 نقطه حادثه خیز استان مرکزی تا پایان دیماه ساماندهی می‌شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی گفت: تا پایان دیماه 10 نقطه حادثه‌خیز استان مرکزی ساماندهی و بهسازی می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، عزیز فیلی در حاشیه کمیسیون ایمنی راه‌های استان مرکزی در جمع خبرنگاران عنوان کرد: 32 نقطه و محور پرحادثه در استان مرکزی شناسایی شده که با هماهنگی پلیس راه، راهداری و راه و شهرسازی اقدامات آشکارسازی دنبال می‌شود و اطلاعات اولیه به کاربران این محورها داده شده است.

وی با اشاره به اینکه 10 نقطه از این نقاط امسال در اولویت کار بهسازی قرار گرفته است، بیان کرد: این نقاط بیشترین میزان و تعداد تصادفات و تلفات را به خود اختصاص داده است که تا پایان دی ماه اقداماتی همچون روشنایی، تعریض باند، ساماندهی تابلوها و ... در آنها انجام می‌گیرد.

فیلی اظهار کرد: تصادفات استان(درون و برون شهری و روستایی) در شش ماهه 96 نسبت به سال 95 یک درصد کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه تصادفات درون شهری در مدت مذکور 12 درصد کاهش داشته است، تصریح کرد: کلیه دستگاه‌های مرتبط موظفند تا پایان سال اقدامات موثری در جهت کاهش تصادفات جاده‌ای انجام دهند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی افزود: اقدامات اولیه بهسازی در سه محور اصلی ساوه-سلفچگان، ساوه- همدان، ساوه- تهران در حال انجام است، همچنین محور ازنا – شازند نیز به زودی در دستور کار جهت ساماندهی، شانه سازی، اصلاح شیب و ساماندهی تابلوها  قرار می‌گیرد تا شاهد کاهش محسوس تلفات جاده‌ای در این چهار محور باشیم.

فیلی اضافه کرد: محورهای مذکور عموما فاقد شانه یا دارای ارتفاع خاکریزی زیاد هستند که برای رفع مشکل باید شیب خاکریزی ملایم شود و در این راستا بسیج راهداری اجرایی شده است که براساس آن برای محور ساوه - آوه دو کیلومتر و ساوه -نوبران 20 کیلومتر اقدامات اولیه بهسازی انجام شده است که بواسطه آن اگر خودروها در اثر خواب آلودگی واژگون شوند راننده تنها دچار آسیب می شود و میزان مرگ به شدت کاهش می‌یابد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: