• یکشنبه ۲۱ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-1487-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

نظامدوست:

جهاد دانشگاهی نهادی خوداتکاست/خودباوری و همدلی دو عامل موفقیت این نهاد است

رییس جهاد دانشگاهی استان مرکزی خودباوری و همدلی را دو عامل موفقیت جهاد دانشگاهی در انجام پروژه ها و اجرای برنامه ها دانست.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سیدجعفر نظامدوست در مراسم سالگرد تاسیس جهاد دانشگاهی استان مرکزی که بیستم آبانماه با حضور جمعی از اعضا و مسئولان این نهاد برگزار شد، ضمن اشاره به تاریخچه تشکیل این نهاد اظهار کرد: جهاد دانشگاهی به عنوان یکی از ثمرات انقلاب اسلامی در دوران تعطیلی دانشگاه ها در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، براساس مصوبه ستاد عالی انقلاب فرهنگی تشکیل شد.

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی استان مرکزی از سال 59 تاکنون به نام های جهاد دانشگاهی مدرسه عالی علوم اراک، جهاد دانشگاهی دانشگاه تربیت معلم، جهاد دانشگاهی اراک و در نهایت جهاد دانشگاهی استان مرکزی نامیده شده افزود: این نهاد که فعالیت های خود را از حوزه فرهنگ آغاز کرد، همواره به لحاظ محتوا و فعالیت های خود سیری تکاملی داشته است.

نظامدوست نیروی انسانی را یکی از ویژگی های مهم جهاد دانشگاهی عنوان کرد و گفت: نیروی انسانی سرمایه اصلی این نهاد و همواره عامل توفیقات آن بوده است.

وی جهادی بودن، ایمان، پویایی، ابتکار و دلبستگی به نظام، اسلام و اخلاق اسلامی را از ویژگیهای نیروهای جهادی عنوان کرد و گفت: جهاد دانشگاهی به عنوان نهادی که از عملکردی شفاف برخوردار است از ابتدای فعالیت با تکیه بر توان و درآمد خود طی مسیر کرده و هیچگونه وابستگی به بودجه های نفتی نداشته است، این مهم شاید یکی از توانمندی ها و یکی از دلایل توفیقات جهاد دانشگاهی در مسیری است که تاکنون طی کرده است.

نظامدوست شروع حرکت با انگیزه و روحیه جهادی و در راه خدا را به عنوان رویکرد این نهاد در آغاز هر کار مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: با توجه به فعالیت های شاخصی که در این نهاد به انجام رسیده است، در سال جاری توانستیم برای اولین بار 2 میلیارد تومان در قالب بودجه تجهیزات از محل اعتبارات سفر هیات دولت جذب کنیم و یک میلیارد تومان دیگر نیز تا پایان سال به این نهاد تخصیص خواهد یافت.

وی انعطاف پذیری را از دیگر ویژگی های جهاد دانشگاهی و نیروهای جهادی آن دانست و اظهار کرد: جهاد دانشگاهی براساس این ویژگی می تواند خود را با شرایط مختلف وفق داده و با نیازهای استان و کشور هماهنگ کند و در راستای رفع این نیازها خلاقیت به خرج داده، برنامه ریزی کرده و اقدام کند.

نظامدوست با بیان اینکه این نهاد در بخش صنعت نیز اقدامات بسیاری را به انجام رسانده است اظهار کرد: متاسفانه هیچگاه مشکل ارتباط صنعت و دانشگاه برطرف نشده و همچنان شاهد هستیم که دانشگاه های دیگر استان ها از طرف صنایع استان طرف مذاکره و انعقاد قرارداد قرار می گیرند و این همواره یکی از موارد گلایه ما از صنایع استان است.

وی همچنین برگزاری دوره کمک پرستاری را از دیگر اقدامات جهاد دانشگاهی در راستای کمک به رفع یکی از نیازهای بزرگ و مهم کشور در زمینه تامین نیروی انسانی حوزه درمان کشور عنوان کرد.

نظامدوست در ادامه خودباوری و همدلی را دو عامل موفقیت جهاد دانشگاهی در انجام پروژه ها و اجرای برنامه ها دانست و اظهار کرد: با تکیه بر خودباوری و ایمان می توان به مقاصد بزرگ دست یافت و این شاخصه در این نهاد وجود دارد.

وی با تکیه بر نقش موثر همدلی و وفاق در تقویت مجموعه و هم افزایی نیروهای جهادی افزود: برخورداری از این شاخصه نیز یکی از ارکان موفقیت نیروهای جهاد دانشگاهی در به انجام رساندن امور است.

نظامدوست در ادامه افزود: در حال حاضر جهاد دانشگاهی استان مرکزی به عنوان یک نهاد علمی و پژوهشی از وضعیت بسیار مطلوبی برخوردار است و با چنین عنوانی در استان شناخته شده است.

وی اظهار کرد: این نهاد توانسته است با سازمان های مختلف تعامل کرده و به عنوان نهادی توانمند و تاثیرگذار در استان مورد وثوق است.

وی گفتگو و نقد عملکردها در یک مجموعه را رکن رشد و اصلاح و مایه شناخت نقاط قوت و ضعف آن مجموعه دانست و از جهادگران خواست تا با همراهی در این مسیر به رشد و تعالی این نهاد انقلابی کمک کنند.

به گزارش ایسنا، تشریح فعالیت های مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری جهاد دانشگاهی، تشریح برخی فعالیت های معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی استان مرکزی بویژه در بخش صنعت و تبیین دستاوردهای پنجمین نشست مدیران و معاونان جهاد دانشگاهی استان مرکزی از بخش های دیگر این مراسم بود.

همچنین در این مراسم از مسعود شهرجردی جهادگر نمونه کشور، اصغر واحدی عضو نمونه، مصطفی جیریایی کارشناس نمونه و اشرف سلیمانی مدیر نمونه جهاد دانشگاهی استان مرکزی تقدیر شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: