• یکشنبه ۲۱ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 968-4892-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

استاندار مرکزی:

تقویت بخش خصوصی راهکار رونق اقتصادی است

استاندار مرکزی در نشست هم اندیشی انجمن نفت،گاز و پتروشيمي استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: توسعه اشتغال و رونق اقتصادی با تقویت بخش خصوصی محقق می شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از استانداری مرکزی، سیدعلی آقازاده اظهار کرد: تلاش برای رونق تولید، صنعت و اقتصاد استان از اولویت های مهم استان است و مدیریت ارشد استان در این زمینه از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

استاندار مرکزی بیان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور تلاش  واحدهای تولیدی که امروز سرپا هستند و توانسته اند مجموعه خود را به خوبی مدیریت و حفظ کنند، قابل تقدیر است .

 آقازاده بیان کرد: بسیاری از کارخانه های مادر تخصصی در نقاط مختلف کشور به دلیل مدیریت ناکارآمد برخی از دستگاه های اجرایی هر روز کوچک و کوچکتر و در نهایت به تعطیلی کشیده شدند.

وی ادامه داد: مدیریت ناکارآمد برخی از دستگاه های اجرایی به بدنه مدیریت شرکت ها نیز کشیده شد و در ادامه شرکت های بزرگ تولیدی را دچار تنگنا کرد.

آقازاده گفت: باید تلاش کنیم سوء مدیریت ها را به حسن مدیریت تبدیل کنیم و با برنامه ریزی و بهره گیری از اختیارات قانونی که بخش خصوصی و دولتی از آن برخوردار است، مشکلات و تنگناهای صنایع و واحدهای تولیدی استان را مرتفع کنیم.

استاندار مرکزی اظهار کرد: اگر در دولت وقت، یارانه نقدی در تعمیر و تجهیز زیرساخت ها و عوامل تولید به کار گرفته می شد، هم اکنون نه تنها کارخانه ها با تنگنا روبرو نبودند بلکه واحدهای تولیدی جدید دیگری نیز از سوی بخش خصوصی در نقاط مختلف کشور ایجاد شده بود.

وی اظهار کرد: کاهش تصدی گری دولت و واگذاری برخی امور به بخش خصوصی می تواند به اقتصاد کشور کمک کند، تقویت بخش خصوصی ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی را در پی دارد .

آقازاده با بیان اینکه شرکت های بزرگ استان نباید تجهیزات و کالاهای خدماتی خود را از خارج از استان تامین کنند، بیان کرد: باید شرایطی ایجاد شود که شرکت های بالادستی همه تجهیزات مورد نیاز خود را که در استان تولید می شود، از تولید کنندگان بومی تامین کنند.

استاندار مرکزی اضافه کرد: برگزاری نشست های شورای گفت و گوی دولت با بخش خصوصی باید با قدرت هر چه تمامتر در استان در دستور کار قرار گیرد و مصوبات این نشست نیز از سوی شخص استاندار، پیگیری می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی نیز گفت: کمبود نقدینگی، معوقات بانکی، مطالبات معوقه از سازمان‌های دولتی، تنگنا در حضور در بازار فروش داخلی و خارجی و قاچاق کالا از عمده‌ترین مواردی است که سبب بروز مشکلات در صنایع این استان شده است.

محمدرضا حاجی پور افزود: گام نخست برای احیای شرکت های صنعتی در شرایط کنونی اصلاح زیرساخت‌های صنعتی، به روز رسانی شرکت ها و جذب سرمایه‌های خارجی است که مدیران صنایع باید به آن توجه ویژه داشته باشند.

وی بیان کرد: مجموع کالاهایی که در داخل استان تولید می شود فهرست و به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارسال شده تا تمهیدات لازم برای ممنوعیت واردات کالاهای مذکور اندیشیده شود.

رئیس خانه صنعت و معدن استان مرکزی نیز گفت: لازم است تا دستگاه های اجرایی و خدماتی استان نسبت به مصوبات نشست شورای گفت و گو و ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان توجه بیشتری داشته باشند.  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: