• دوشنبه ۲۲ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 968-5292-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

کریمی عنوان کرد:

قول های مساعد "کلانتری" برای اراک

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی از قول مساعد رئیس سازمان محیط زیست کشور درخصوص احیای تالاب میقان اراک خبر داد.

علی اکبر کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، در مورد نشستی که با معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست با هدف بررسی مسائل و مشکلات زیست محیطی و راه‌های کاهش آلودگی هوا و رفع موانع موجود برگزار شد، گفت: در این نشست درخصوص اقدامات لازم برای حفظ، حراست و احیای تالاب میقان اراک گفتگو شد.

وی افزود: در این نشست هم در خصوص تامین آب ورودی به این تالاب و هم در خصوص اقدامات زیست محیطی شرکت املاح معدنی و برداشت از معدن سولفات سدیم موجود در این تالاب بحث شد و قرار بر این شد که اقدامات پیشگیرانه و جلوگیری از تخریب بیشتر این تالاب صورت گیرد.

وی به موضوع تعیین تکلیف آلایندگی شرکت‌های پالایشگاه، پتروشیمی و نیروگاه نیز به عنوان محور دیگر این نشست اشاره کرد و گفت: در این خصوص نیز مسائل قانونی لازم مطرح و با توجه به مشکلات آلایندگی این سه واحد که گریبانگیر شهرستان‌های اراک، شازند و خنداب است، مباحث مربوط به برطرف کردن آلایندگی و نیز تعیین تکلیف عوارض مربوط به  آلایندگی این واحدها مطرح شد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح موضوع آلایندگی شرکت آلومینیوم سازی (ایرالکو) و نیز دعوای حقوقی که بین مدیریت این شرکت و سازمان محیط زیست مطرح شده است، گفت: در این نشست بر لزوم تسریع در تعیین تکلیف این موضوع هم در خصوص پرداخت معوقات عوارض آلایندگی و نیز تعیین تکلیف آلایندگی این شرکت تاکید شد.

وی بیان کرد: مقرر شد این موضوع توسط سازمان محیط زیست از طریق مراجع قضایی پیگیری و تعیین تکلیف شود و به صورت قانونی مشکل مورد نظر برطرف شود.

کریمی بر لزوم تجهیز و تقویت امکانات و نیز تامین نیروی انسانی و خودرو از سوی سازمان محیط زیست برای اداره کل محیط زیست استان تاکید کرد و گفت: در این نشست با قول مساعد رئیس سازمان محیط زیست کشور قرار شد نسبت به تقویت توانمندی‌های اداره کل استان در راستای انجام ماموریت‌های محوله با تجهیز امکانات بویژه تامین خودرو و نیروی انسانی اقدام شود.

کریمی در ادامه با تاکید بر اینکه تضمین روند توسعه صنعتی اراک با احداث چهارمین شهرک صنعتی در این شهرستان محقق خواهد شد، افزود: پیگیری مسائل زیست محیطی احداث شهرک صنعتی شماره چهار اراک با عنوان شهرک صنعتی امیرکبیر در کیلومتر 35 جاده اراک به تهران از دیگر محورهای این نشست بود.

وی بیان کرد: تمامی مراحل اداری احداث این شهرک صنعتی در اراک انجام گرفته است و نیازمند تصویب و اخذ مجوز زیست محیطی در شورای عالی محیط زیست کشور است که قول مساعد و دستور لازم از سوی مقام عالی سازمان صادر و قرار بر این شد که در اولین جلسه این شورا مطرح و به تصویب برسد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: