• سه شنبه ۲۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 968-5592-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

مقدسی کلیات دیدار مجمع نمایندگان و استاندار مرکزی با لاریجانی را تشریح کرد

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی کلیات دیدار مجمع نمایندگان استان مرکزی و استاندار را با رئیس مجلس شورای اسلامی تشریح کرد.

سید مهدی مقدسی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، با تشریح جزئیات برگزاری نشست مشترک مجمع نمایندگان استان مرکزی و استاندار با رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در این نشست علاوه بر مسایل ملی، دغدغه‌های منطقه‌ای مطرح شد و خوشبختانه به دلیل هماهنگی‌های بعمل آمده با تنظیم نامه‌ای مشترک از سوی مجمع نمایندگان استان و استاندار مرکزی خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی به مسایل عمومی تر پرداخته شده است.

وی عبور راه مواصلاتی تهران به جنوب کشور که از اکثر شهرهای استان مرکزی عبور کرده و نقش بسزایی در توسعه استان خواهد داشت، خط سریع السیر قم - اراک که به اصفهان منتهی می شود و موجب برخورداری برخی از شهرها و نقاط استان از راه آهن خواهد شد، تکمیل بیمارستان‌ها و افزایش ظرفیت تخت های بستری، تامین آب شرب در نقاطی مانند ساوه و اراک که با محدودیت منابع آبی مواجه هستند، تخصیص اعتبار برای خطوط انتقال آب، تخصیص اعتبار لازم برای شهر اراک مانند سایر کلان شهرهای کشور که از ردیف اعتباری آلایندگی برخوردار هستند را بخشی از موضوعاتی دانست که در این نشست مطرح شد.

مقدسی با تاکید بر محدودیت منابع دولتی به منظور اجرای پروژه‌های بزرگ در کشور اظهار کرد: تامین منابع برای اجرای پروژه‌های بزرگی که در نامه تنظیمی مطرح شده است از طریق فایناس و سایر ردیف های اعتباری موضوع مهمی بود که در این نشست بدان تاکید شد و مقرر شد منابعی برای اجرای این طرح‌ها تعریف و تامین شود.

وی با اشاره به ظرفیت صادراتی بالای استان مرکزی در تولیدات صنعتی، معدنی، کشاورزی و ... گفت: ایجاد زمینه برای سرمایه گذاری مشترک در این استان فراهم است و باید زیرساخت‌های لازم برای جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی در این استان فراهم شود.

این نماینده مردم در خانه ملت با اشاره به دغدغه های کارگری و مشکلات صنایع استان به عنوان موضوع دیگر این نشست اشاره کرد و گفت: مشکلات عدیده‌ واحدهای صنعتی استان و چالش‌های کارگری در این نشست مطرح و تصمیمات خوبی برای برطرف شدن اساسی مشکلات آن اتخاذ شد.

وی اصلاح ساختار دولت برای جلوگیری از افزایش هزینه‌های جاری کشور را  مستلزم یک تصمیم جسورانه و انقلابی دانست و گفت: در این بین اگر وزرا صرف نظر از تکالیف قانونی خود اقدام به ارائه گزارش کاملی از برنامه ها و اقدامات خود در وزارتخانه متبوع و روند عملیاتی شدن برنامه ششم توسعه کنند قطعا بسیاری از موانع و مشکلاتی که توسط وزرا در مجلس مطرح می شود با تصمیم درست و اصولی برطرف خواهد شد و مسیر توسعه کشور روان تر خواهد شد.

مقدسی به دغدغه مردم استان درحوزه های گوناگون درمانی، راه های مواصلاتی و صنایع و ... اشاره کرد و افزود: در این نشست دغدغه‌های حوزه انتخابیه توسط نمایندگان مطرح و روال این نشست ها بدین گونه است که پس از جمع بندی موارد دستورت لازم به دستگاه های ذیربط توسط رئیس مجلس شورای اسلامی صادر می‌شود.

وی در ادامه از دعوت مجمع نمایندگان و استاندار از رئیس مجلس برای سفر به استان مرکزی خبر داد و گفت: سفر رئیس قوه مقننه به استان در بررسی ظرفیت ها و مشکلات استان بسیار موثر است و می‌تواند در تنظیم بودجه با توجه به  شناخت کامل وی از استان تاثیرگذار باشد.

مقدسی تصریح کرد: این نشست آثار و برکات فراوانی برای مردم استان خواهد داشت و قطعا بسیاری از مشکلات با دستور ریاست مجلس شورای اسلامی برطرف خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: