• شنبه ۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-2584-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

ادامه كوتاهي قرارگاه خاتم در پروژه ميدان ورزش منتهي به لغو قرارداد مي شود

شهردار اراك گفت:ادامه كوتاهي قرارگاه خاتم در پروژه ميدان ورزش منتهي به لغو قرارداد و همكاري با جهاد نصر مي شود .

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، داوود تاجران در صحن رسمي شوراي شهر اراك در خصوص وضعيت كيوسك هاي فروش روزنامه در شهر اظهار كرد: شرايط كنوني اين كيوسك ها به نوعي است كه از نظر زيباسازي مناسب منظر شهري نيست و بايد جهت بهبود شرايط مشوق هايي در نظر گرفته شود .

وي عنوان كرد: كيوسك ها مختص فروش روزنامه است، اما امروز به فروش خوراكي و انواع سيكار مبادرت مي كنند كه بايد كار اساسي در اين راستا صورت گيرد و حتي در صدد استقرار عابربانك در اين كيوسك ها هستيم كه براي موفقيت طرح و جابجايي كيوسكها لازم است كه مطالعات لازم دنبال شود .

وي در خصوص سهم شهرداري در بانك شهر تصريح كرد: شهرداري اراك روزانه ٥٠ ميليون تومان سود بانكي بابت وام دريافت شده از بانك شهر پرداخت مي كند و حتي تسهيلات ٣٧ ميليارد توماني به ٦٧ ميليارد تومان افزايش يافته است و در واقع درآمد شهرداري اين جنين بلعيده مي شود كه به دنبال اقدامات اساسي در اين راستا هستيم و حتي اقتصاددانان توصيه به فروش سهام دارند .

تاجران در خصوص ساخت عرشه پل شهيد صيدي بيان كرد: ساخت اين عرشه برعهده شركت آذرآب بوده است كه به دليل مشكلات شركت تاكنون انجام نشده است و اين قرارداد  مشمول ماده ٤٨ مي شود و با توجه به اعلام آمادگي شركت ماشين سازي براي ساخت عرشه ظرف ٤٨ ساعت آينده با اعلام مشموليت قرارداد توسط ماده ٤٨ قرارداد با ماشين سازي منعقد مي شود .

وي از اختصاص ١٢ ميليارد تومان جهت تسريع در ساخت پروژه هاي شهر افزود: در اين راستا ٢ميليارد تومان به پل علم الهدي، ٦ ميليارد تومان به پل ميدان ورزش، ٢.٥ ميليارد تومان به پل ميدان شريعتي و ... تخصيص يافته است .

شهردار اراك عنوان كرد: طي گزارشات قرارگاه خاتم الانبيا در پروژه ميدان ورزش كوتاهي داشته است و خواهان برگزاري نشست در اين راستا هستند،اما لازم است قبل از نشست كار ساخت بيگيري شود در غير اين صورت قرارداد همكاري لغو و ادامه ساخت پروژه به جهاد نصر سپرده مي شود .

تاجران در خصوص طرح ٥٥ متري بيان كرد: قطعا هيج كاري نشدني نيست و تنها كافي است تدبير و اولويت بندي در امور صورت گيرد، شهرداري مجري شوراي شهر است و ترجيح بر اين است كه در خصوص اين طرح اظهارنظرديگري صورت نگيرد تا نقد مخالفان و موافقان مطرح نشود، اما مجري كليه مصوبات شورا هستم .

به گزارش ايسنا؛ در ادامه جلسه صحن نامه هاي واصله مورد بررسي قرار گرفت .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: