• سه شنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-1091-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

استاندار مرکزی:

آذرآب در آستانه بحران است

استاندار مرکزی گفت: شرکت آذرآب در آستانه بحران است و اگر تسهیلات مصوب این شرکت تامین نشود با چالش‌های جدی مواجه خواهیم بود.

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، سید علی آقازاده در نشست ستاد راهبري اقتصاد مقاومتي استان مركزي که با حضور رحمانی معاون وزير صنعت، معدن و تجارت برگزار شد با اشاره به سفر وزرای دولت به استان مرکزی عنوان کرد: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته استان مرکزی در هفته جاری باید میزبان دو وزیر اطلاعات و صنعت می‌بود که به دلیل جلسات فوق‌العاده دولت جهت رسیدگی به لایحه بودجه 97 کلیه سفر وزرا در کشور لغو و به زمان دیگری موکول شد و امروز میزبان قائم مقام وزیر صنعت در استان مرکزی هستیم.

وی گزارش علمکرد نشست کنونی را فرصت مغتنمی برای بیان نارسانی‌ها و مزاحمت‌های برخی ضوابط و قوانین در مسیر صادرات و تولید دانست.

وی عنوان کرد: صادرات استان مرکزی در هفت ماهه نخست سال جاری برابر کل سال 95 بوده است که این مهم نشانگر ظرفیت و عملکرد قابل قبول مجموعه استان مرکزی است، اما باید موانع موجود در مسیر صادرات همچون 40 سازمان دخیل در امر صدور مجوز صادرات برداشته شود.

آقازاده با بیان اینکه استان مرکزی در شاخص‌های مطرح شده در این نشست تنها 50 درصد ظرفیت خود را به کار گرفته است، تصریح کرد: اگر موفق به رفع چالش‌های موجود در عرصه صنعت استان شویم قطعا جایگاه بهتری در کشور به استان مرکزی اختصاص می‌یابد.

وی از کلیه دستگاه‌های مرتبط در امر تولید و صنعت استان خواست همکاری و هم‌افزایی جهت رفع چالش‌های موجود را مورد توجه قرار دهند و افزود: همه دستگاه‌ها در حال حاضر تلاش خود را به کار گرفته‌اند، اما باید توجه ویژه‌ای به دستگاه‌های خاص همچون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی صورت گیرد و در کنار آن نیز پیگیری مصوبات اجرایی نشده کارگروه ملی رفع موانع تولید با قدرت انجام شود.

استاندار مرکزی با اشاره به بحرانی بودن وضعیت شرکت آذرآب در صورت عدم تخصیص تسهیلات مصوب شده در کارگروه اقتصادی مقاومتی با حضور وزیر کار بیان کرد: اگر تسهیلات مورد نیاز این شرکت تامین نشود قطعا در زمره شرکت‌های درگیر مشکل قرار می‌گیرد، بر همین اساس مکاتبات لازم جهت اجرای مصوبات مربوط به این شرکت با وزیر صنعت، معدن و تجارت صورت گرفته است.

آقازاده اضافه کرد: در کنار رسیدگی به مصوبات شرکت آذرآب پیگیری لازم جهت اجرای مصوبات شرکت هپکو در حال انجام است، همچنین به منظور توسعه اشتغال روستایی باید رقم 1.5 میلیارد دلار مختص اشتغال روستایی کشور به سرعت تعیین تکلیف شود تا به جهت انگیزه‌زایی و توسعه و احیای روستاها اشتغال روستایی رونق گیرد.

به گزارش ایسنا؛ در این نشست قلعه‌بانی مدیرعامل شرکت آذرآب اراک خواستار اجرایی شدن مصوبات مربوط به شرکت و افزایش اختیارات مدیران و مسئولان استانی شد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: