• شنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-5084-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

پایان زورگویی تالارهای عروسی به زوج های جوان ساوجی

رئیس اتحادیه صنف چلوکبابی‌های ساوه خواستار اجرایی شدن مصوبه ممنوعیت اجبار مردم در استفاده از منوهای تحمیلی برخی تالارهای عروسی در این شهرستان شد.

سید مسعود خدامی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، با اشاره به مصوبه جلسه مشترک فرمانداری، تعزیرات حکومتی، اداره صنعت معدن و تجارت و اتاق اصناف مبنی بر اجباری بودن خدمات و منوها در برخی از تالارهای عروسی گفت: متاسفانه تعدادی از مدیران این تالارها این مصوبه را اجرایی نکرده و مرتکب تخلف می شوند.

وی ادامه داد: گزارش های رسیده حاکی از نارضایتی شهروندان از تحمیل کردن منوها و خدمات اجباری برخی از تالارها بوده و بیانگر آن است که این دستورالعمل که طی نامه ای به تالارهای عروسی ابلاغ شده اجرایی نمی شود و متصدیان تالارها زوج‌های جوانی که اقدام به برپایی مراسم جشن عروسی در این اماکن می‌کنند را مجبور به انتخاب فیلمبردار، لباس عروس، آرایشگاه، موزیک و برخی دیگر خدمات مراسم عروسی می کنند که غیرقانونی است.

خدامی با اشاره به درخواست مردم مبنی بر حذف این خدمات اجباری گفت: از مدیران تالارها خواسته شده است که دستورالعمل ابلاغی را با نصب بنر در معرض دید مردم قرار دهند و خود را ملزم به اجرای آن کنند اما متاسفانه گزارش های دریافتی مغایر با این درخواست است.

وی بیان کرد: تیم بازرسی اتحادیه و اتاق اصناف با دریافت هرگونه گزارش مبنی بر تخلف صورت گرفته در این حوزه و با مراجعه به تالارهای عروسی چنانچه مواردی مشاهده کنند برابر ضوابط از طریق مراجع قضائی و با معرفی به سازمان تعزیرات حکومتی برخورد قانونی صورت خواهند داد.

به گفته خدامی براساس قانون فقط برای هزینه غذای سرو شده در تالارهای عروسی مالیات بر ارزش افزوده تعلق گرفته و باید حساب شود در حالیکه در برخی از تالارهای عروسی برای دسرها نظیر نوشابه، سالاد، ماست و ... نیز مالیات بر ارزش افزوده محاسبه و از مشتری دریافت می‌شود در حالیکه این امر قانونی نبوده و تخلف محرز است.

وی تاکید کرد: شهروندان می توانند هر گونه تخلف صورت گرفته در این راستا را از طریق تلفن 42219612 یا شماره همراه 09129780265 اتحادیه صنف چلوکبابی های شهرستان مطرح کنند و بدانند که مطابق ضوابط برخورد قانونی با متخلفان صورت خواهد گرفت.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: