• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-5284-5
  • خبرنگار : 10146
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

بازگشایی سینمای محلات در آینده ای نزدیک

رئیس شورای اسلامی شهر محلات گفت: با رایزنی های صورت گرفته با مالک، بانک ملی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بزودی مشکل سینما قدس محلات حل خواهد شد.

غلامعلی یارمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، با اشاره به بازدید چندی پیش معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سینما پردیس و فرهنگسرای محلات گفت: سینما پردیس محلات سالهاست در اثر مشکلات مالک با بانک ملی پلمب شده است. در این مدت رایزنی های فراوانی با مسئولین کشوری و مدیران بانک ملی انجام شده که نتیجه ای در برنداشته است .

وی در ادامه گفت: در جریان بازدید مدیرکل طرح‌های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی در خردادماه گذشته از طرح های فرهنگی محلات مقرر شد شورای اسلامی شهر و شهرداری محلات با بررسی دقیق موضوع تملک مجتمع سینمایی قدس مذاکرات و تفاهمات اولیه با مالک مجتمع و بانک ملی ایران را به عمل آورند .

رئیس شورای اسلامی شهر محلات افزود: در همین راستا مدیرکل پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز از این مجتمع و فرهنگسرای نیمه تمام محلات بازدید کرد و مقرر شد بحث پلمب سینما توسط بانک ملی به عنوان دارنده دو دانگ این ملک به لحاظ حقوقی مورد بررسی قرار گیرد .

همچنین مقرر شد در صورت عدم توافق مالک با بانک ملی شهرداری و شورای اسلامی به عنوان خریدار با بانک ملی توافق کنند و سهم بانک خریداری شده و این مجتمع بعنوان مرکز فرهنگی و هنری جهت استفاده همشهریان مورد استفاده قرار گیرد.

یارمحمدی درخصوص مبلغ درخواستی بانک افزود: بانک ملی جهت دو دانگ خود طبق نظرکارشناس تقاضای دو میلیارد تومان کرده و در سفر مدیر کل طرح‌های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مقرر شد این مبلغ به عنوان کمک بلاعوض در اختیار شهرداری و شورای اسلامی شهر قرار گیرد تا معضل این سینما با همکاری وزارت مربوطه و بانک پس از سالها مرتفع شود.

رییس شورای اسلامی شهر محلات در خاتمه بیان کرد: در بازدید معاون پارلمانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از فرهنگسرای نیمه تمام محلات مقرر شد پس از پایان سفتکاری، تجهیزات مورد نیاز از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی واگذار شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: