• پنجشنبه ۹ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۴
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 969-593-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

گفتگوی ایسنا با عضو شورای شهر؛

از باشگاه شهرداری اراک چه خبر؟

به دنبال انتشار اخباری در خصوص گزینه های مدیرعاملی باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اراک در فضای مجازی، در این خصوص و در خصوص وضعیت موجود این باشگاه با عضو شورای اسلامی شهر به گفتگو نشستیم.

مرتضی سورانه در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، در خصوص انتشار اخباری مبنی بر معرفی مدیرعامل جدید برای باشگاه شهرداری اراک گفت:  آنچه در فضای مجازی منتشر شده تماما گمانه زنی است و صحت ندارد.

وی با تاکید بر اینکه اعلام گزینه تصدی مدیرعاملی باشگاه باید رسما از طریق شورای اسلامی شهر یا شهرداری صورت گیرد، افزود: البته شورای شهر اصلا در انتخاب مدیرعامل یا مسئول برای هیچیک از سازمان های شهرداری به صورت مستقیم دخالتی ندارد و تمامی انتصابات در زمره وظایف مسئولیتی شخص شهردار است بنابراین هرگونه انتشار مطلبی در خصوص اعلام مدیر برای هر یک از سازمان‌های شهرداری و همچنین باشگاه شهرداری را تکذیب می‌کنم و این مطالب فقط گمانه زنی است.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر اراک در ادامه با تاکید بر اینکه هنوز ساختار باشگاه شهرداری ثبات پیدا نکرده و فعالیت رسمی آن قطعی نشده است، گفت: چطور می شود که هنوز باشگاه ساختار تشکیلاتی خود را پیدا نکرده است بخواهیم اول برای آن مدیرعامل تعیین کنیم.

وی حمایت و احیای باشگاه را از رویکردهای شورای شهر اراک بیان کرد و افزود: اصلی‌ترین اولویت مجموعه مدیریت شهری احیای باشگاه شهرداری اراک است و پس از احیا و اخذ مجوزهای قانونی بتوانیم باشگاه را به شکل قانونی مستقر کنیم و فعالیت آن به طور رسمی آغاز شود و بعد از احیای باشگاه برای اداره آن تصمیمات لازم اتخاذ شود.

سورانه تاکید کرد: در انتخاب مدیر عامل باشگاه طبیعتا جلسه‌ای با کارشناسان ورزشی و روسای هیئت‌های ورزشی شهرستان برگزار و با استفاده از نظرات فعالان ورزشی با حضور شهردار گزینه های مطرح شده جمع‌بندی شده و نهایتا فردی شایسته و توانمند از میان گزینه‌های مطرح شده توسط شهردار انتخاب و شروع بکار خواهد کرد.

وی وظیفه شورای اسلامی شهر را نظارت بر عملکرد شهردار و مجموعه‌های شهری بیان کرد و افزود: شورای شهر هیچگاه در روند کاری مجموعه شهرداری دخالت نخواهد کرد و در انتخاب مدیران سازمان‌ها نیز به همین منوال عمل کرده و مسئول این کار را شهردار می‌داند.

این عضو شورای اسلامی شهر اراک در پاسخ به پرسش ایسنا مبنی بر نحوه حمایت مالی شورای شهر از باشگاه و نیز تقویت رویکرد درآمدزایی با توجه به محدودیت هایی که در منابع مالی شهرداری ها متاثر از کاهش درآمد ناشی از قانون مالیات بر ارزش افزوده و سایر درآمدهای پایدار بوجود آمده است، گفت: درآمدزا کردن باشگاه و نیز تامین نیازهای مالی به مدیریت باشگاه بر می گردد و اینکه اداره کننده باشگاه مدیریت در هزینه‌ها را به درستی انجام دهد و درآمد پایدار برای باشگاه ایجاد کند.

وی تاکید کرد: حساسیت در انتخاب مدیرعامل برای باشگاه در مقوله درآمدزایی و مدیریت هزینه ها بیشتر احساس می شود. مدیرعامل باید با توانمندی خود بتواند طرحی را برای ایجاد درآمد پایدار باشگاه تعریف و اجرا کند.

وی در ادامه با اشاره به تمرین و بازی برخی تیم‌های ورزشی در رشته والیبال و بسکتبال که مورد حمایت شهرداری هستند، گفت: این تیم‌ها نه در قالب باشگاه بلکه فعلا به صورت انفرادی در حال تمرین و بازی هستند و در لیگ هم ثبت نام کردند و پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان سال و در روزهای پایانی بهمن ماه با حمایت نمایندگان مجلس و شخص استاندار مرکزی شاهد تعریف ساختار تشکیلاتی باشگاه و احیای مجدد آن باشیم.

سورانه در پاسخ به پرسش دیگر ایسنا درخصوص میزان حمایت شورای اسلامی شهر و شهرداری اراک از ورزش‌های همگانی و ورزش قهرمانی گفت: رویکرد مدیریت شهری حمایت قاطع از ورزش‌های همگانی و قهرمانی است تا جائی که بتوانند در میادین ملی و بین‌المللی افتخار آفرینی کنند.

وی تاکید کرد: با هدف بومی‌گرایی در توسعه ورزش‌های همگانی و ورزش قهرمانی به دنبال حضور موفق در مسابقات و میادین ورزشی هستیم و با بومی‌سازی در ورزش به دنبال معرفی توانمندی ورزش اراک و استعدادهای ورزشکاران بومی و جوانان این شهر در کشور و جهان هستیم.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: