• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-1885-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

دومین دوره توانمند سازی سمن های شش استان کشور در اراک آغاز بکار کرد

دومین دوره آموزشی توانمندسازی سمن های حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شش استان کشور در اراک آغاز بکار کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی، سیدمحمد حسینی در مراسم آغاز به کار این دوره آموزشی دو روزه در محل هتل آفتاب اراک، گفت: اگر توانایی تربیت و آموزش انسان های خلاق، مدیر و مدبر را داشته باشیم می توان به توسعه چشم دوخت. مدیر یا تصمیم گیر آموزش دیده نه تنها منابع مالی و فرصت های شغلی جدید ایجاد می کند بلکه توسعه زیربنایی را برای کشور پیش می آورد، در این مسیر آموزشی، بهره وری به وجود می آید و خردورزی فردی به رفاه عمومی ختم می شود.

وی افزود: در سال های گذشته کشوری مانند مالزی توانست با آموزش عمومی، دیدی باز و خلاقانه توسط مدیران، جامعه ای آگاه را به وجود آورد و گام در مسیری نهاد که توسعه پایدار را برای آنها پیش آورد.

او در ادامه گفت: سازمان های مردم نهاد این توان و موقعیت مردمی را دارند تا بتوانند همراستا با دولت ها، جامعه را برای حرکت آگاهانه آماده و فرهنگ پذیری در این خصوص را بالا برند.

حسینی افزود: سازمان های مردم نهاد نه تنها چشم و گوش مدیران و برنامه ریزان هستند بلکه می توانند رسالت بزرگتری را انجام دهند که آن فرهنگ سازی عمومی است. بخصوص در حوزه گردشگری که نیازمند تغییر نگرش عمومی به این صنعت هستیم و می توان ایمان داشت که بهترین و کارآمدترین قشر برای ایجاد این مهم همین سمن ها هستند که رسته از خود آن جامعه هستند.

در ادامه این نشست، مدرس حوزه گردشگری این دوره گفت: سمن ها مطالبه گر هستند و نیازمند دانستن قوانین تا از این طریق آگاهی را کسب کرده و آنرا به جامعه تزریق کنند.

مشهدی زاده افزود: دانستن قوانین منجر به تغییر زبان گفتگو خواهد شد. نظام آموزشی از مرحله صرف تدریس به تجربه عملیاتی و اجرایی باید تغییر کند. این گذرگاه مسیر هدایت جامعه و همه پذیری برای کسب دانش روز است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: