• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-1587-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

مراسم گرامیداشت روز دانشجو در دانشگاه تفرش برگزار شد

مراسم بزرگداشت روز دانشجو شامگاه دوشنبه با حضور  رئیس دانشگاه، سرپرست نهاد  نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ، معاونت فرهنگی و دانشجویی،مدیران و دانشجویان در سالن اجتماعات حاج ابراهیم نصیر دانشگاه تفرش برگزار شد.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، دکتر "مجتبی صدیقی" استاد دانشگاه در این مراسم گفت: 16 آذر یادآور یکی از روزهای خونین جنبش دانشجویی در تاریخ کشور ایران است.

وی افزود: جنبش دانشجویی در ایران در روز 16 آذر 1332 هزینه سنگینی برای ایستادن بر روی مقام خود پرداخت کرد.

وی ادامه داد: شهادت سه دانشجو در سال 1332 در جریان سفر نیکسون به ایران نتیجه ایستادگی جنبش دانشجویی ایران بود.

این استاد دانشگاه تصریح کرد:  عدالت خواهی، ستیز و مبارزه با نگاه استکبارستیزی، آرمان و ویژگی جنبش های دانشجویی در ایران و کشورهای مختلف برای ایجاد تحولات بزرگ در جامعه است.

صدیقی ضمن بیان چهار موج جنبش دانشجویی از سال 1320 تاکنون ادامه داد: از سال ۸1 تاکنون برنامه و حرکت جدی برای آرمان خواهی، مبارزه با استکبار، عدالت خواهی از  جنبش دانشجویی در ایران دیده نشده است و این جنبش فاقد یک حرکت اثرگذار اجتماعی در فضای سیاسی کشور بوده است.

وی تصریح کرد: اگر جنبش دانشجویی نتواند در دانشگاه در حوزه جریان سازی اجتماعی در صحنه اجتماع نقش آفرینی و اثرگذاری جدی داشته باشد، نمی تواند حرکتی را ایجاد کند.

برگزاری صندلی داغ، پرسش و پاسخ، طنز، مسابقه و تقدیر از  دانشجویان فعال در عرصه های فرهنگی واجتماعی از دیگر برنامه های جانبی این مراسم بود که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه تفرش برگزار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: