• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 969-8384-5
  • خبرنگار : 10152
  • منبع خبر : ----

راه اندازی کمپین سقفی برای تسکین در استان مرکزی

ساخت 110 مسکن مددجویان امداد کرمانشاه نیازمند کمک 3.3 میلیارد تومانی مردم

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی گفت: برای ساخت 110 سقف جهت مددجویان زلزله‌زده نیاز به سه میلیارد و 300 میلیون تومان مشارکت مردمی داریم.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، قنبر موسی‌نژاد در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص کمپین سقفی برای تسکین زلزله‌زدگان، عنوان کرد: در مناطق زلزله‌زده مسکن شش هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد تخریب شده و نیاز به بازسازی دارد، براساس تصمیم‌گیری‌هایی که در سطح کشور صورت گرفته، قرار شده دو هزار واحد توسط کمیته امداد سایر استان‌ها بازسازی شود و سهم استان مرکزی نیز 110 واحد است، که امیدواریم با مشارکت مردم استان مرکزی این تعهد انجام شود.

وی با بیان اینکه امروزه رسانه‌ها و خبرنگاران سهم برجسته‌ای در خصوص جذب مشارکت مردمی دارند، عنوان کرد: مردم برای کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان انگیره کافی دارند، به منظور بسترسازی مناسب برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی، از نقش‌آفرینی و ظرفیت اصحاب رسانه می‌توان استفاده کرد. در نظر داریم برای بازدید از مناطق زلزله‌زده، برخی خیرین و اصحاب رسانه را به این نواحی اعزام کنیم تا زمینه برای مشارکت دیگر اقشار جامعه فراهم شود.

موسی‌نژداد خاطرنشان کرد: در زلزله غرب کشور حدود هشت شهرستان استان کرمانشاه به نوعی درگیر زلزله شد، منتها عمق خسارت در شهرستان سرپل‌ذهاب و بخشی از ثلاث باباجانی رخ داد، بر اساس آمار بیش از 56 تا 57 هزار خانواده در این شهرستان‌ها به نوعی آسیب جدی دیدند و متاسفانه 20 هزار خانواده آسیب‌دیده از مددجویان کمیته امداد بودند.

وی ضمن تشکر از حضور مردم در بخش اول کمک‌رسانی، بیان کرد: با توجه به پیام مقام معظم رهبری مبنی بر مشارکت همگانی، کمیته امداد اقدام به جمع‌آوری و ارسال کمک‌های مردمی کرد و طبق آخرین آمار ارزش ریالی کمک‌های مردمی استان مرکزی از کانال کمیته امداد برابر دو میلیارد و 795 میلیون تومان است که این کمک‌ها همچنان ادامه دارد.

موسی‌نژاد با اشاره به اینکه مشکل اصلی خانواده‌های زلزله‌زده مربوط به اسکان دائم آنهاست، افزود: اسکان موقت در قالب کانکس و چادر در حال انجام است، اما فعالیت اساسی در خصوص اسکان دائم مردم زلزله‌زده است، اکثر این افراد علاوه بر آسیب روحی و جسمی، ممر درآمد خود را نیز از دست داده‌اند و با مشکلات عدیده‌ای دست به گریبانند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان مرکزی ادامه داد: محرومین از دیگر اقشار جامعه آسیب‌پذیرترند، برآورد ما برای ساخت هر واحد 30 میلیون تومان است، لذا برای ساخت 110 واحد برای زلزله‌زدگان، حدود سه میلیارد و 300 میلیون تومان مشارکت مردمی نیاز است و امیدواریم که این مهم با توجه به ظرفیت رسانه‌ها انجام شود.

وی عنوان کرد: در موضوع زلزله مردم نسبت به برخی مسئولین بی اعتماد شدند و از این طرفی تعدادی از افراد به دنبال نام و نشان برای خود هستند، لذا در نظر داریم که علاوه بر اعتمادسازی در میان مردم، بستر حضور خیرین را برای کمک به زلزله‌زدگان فراهم کنیم، همچنین راه‌اندازی این کمپین در استان مرکزی و در کشور برای اولین بار است و امیدواریم در این خصوص برای سایر استان‌ها الگو باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: