• سه شنبه ۲۱ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-2787-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

اشتغال دانشجویان، ثمره اولین گام های دفتر کارآفرینی علمی کاربردی فرهنگ و هنر اراک

مسئول دفتر کارآفرینی مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر اراک گفت: در طول یک سال فعالیت این دفتر اقدامات موثری در جهت رشد کارآفرینی و پرورش ایده در دانشجویان دنبال شده و این امر منجر به تولید شغل برای دانشجویان نیز شده است.

میلاد میثمی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه مرکزی، با اشاره به یک ساله شدن این دفتر، از فعال شدن پنج کارگاه تولیدی در حوزه پوشاک توسط دانشجویان مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر استان خبر داد و بیان کرد: خوشبختانه بواسطه برگزاری کارگاه‌های آموزشی در حوزه اشتغالزایی و ورک‌شاپ‌های اثربخش، بستر تولید شغل فراهم شده است و دانشجویان دانشگاه نیز از فرصت ایجاد شده حداکثر بهره‌مندی را از این فرصت داشته‌اند. این رویه قطعا ادامه خواهد داشت تا مسیر اشتغالزایی دانشجویان تسهیل شود.

میثمی برگزاری مسابقات با عنوان کالای ایرانی، راه‌اندازی نمایشگاه و فروش آثار تولیدشده توسط دانشجویان، برگزاری سمینارهای کارآفرینی و همچنین کارگاه اشتغالزایی و تولید کالا از دورریزها و مواد بازیافتی را به عنوان بخشی از برنامه‌‌های اجرا شده در طول یک سال اخیر عنوان کرد.

وی با اشاره به برگزاری هر ماهه کافه ایده به صورت مداوم افزود: این برنامه با موضوع پرورش ایده‌های دانشجویان برگزار می شود و دانشجویان در فضایی فارغ از قوانین کلاس به پروراندن ایده می‌پردازند. در این کافه  فضایی جهت تعامل و همفکری ایجاد شده است که به پختگی ایده و سنجیدن جوانب آن می‌انجامد و همین ایده‌ها امروز به مرحله تجاری‌سازی و راه‌اندازی کارگاه‌های تولیدی انجامیده است.

میثمی تصریح کرد: با توجه به تجاری شدن ایده‌های دفتر تلاش بر این است که مجوز مرکز رشد دریافت شود تا کارگاه‌ها نیز زیر نظر مرکز رشد فعالیت داشته باشند.

وی چشم انداز دفتر را راه‌اندازی و گسترش کسب و کار دانشجویی دانست و اظهار کرد: در وهله اول تلاش بر حمایت از ایده‌های دانشجویان مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر است، اما عموما در کارگاه‌ها و ورک‌شاپ‌هایی که به صورت آزاد برگزار می‌شود، شاهد حضور دانشجویان دیگر دانشگاه‌های استان هستیم و حتی در سال جاری شمار زیادی از دانشجویان هنر به این مرکز انتقالی گرفته‌اند و حتی با وجود کاهش شمار دانشجویان در دیگر مراکز آموزش عالی شاهد رشد 80 درصدی دانشجو در علمی کاربردی فرهنگ و هنر هستیم.

مسئول دفتر کارآفرینی مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر اراک گفت: دفتر کارآفرینی یک سال موفق را پشت سر گذاشته است. البته تصور آزمون و خطا و کسب تجربه از عملکرد دفتر در یکسال اول آغاز بکارش می‌رفت، اما این دفتر بواسطه اجرای 22 برنامه براساس بندهای 11 گانه همچون برگزاری ورک‌شاپ، کارگاه، نمایشگاه و ... رتبه دوم را در بین استان‌های کشور از سوی معاونت پژوهشی دانشگاه جامع علمی کاربردی کسب کرد که نشان از موفقیت دفتر بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: