• چهارشنبه ۲۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-3387-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ----

معاون وزير علوم:

آمايش آموزش عالي مانع موازي كاري دانشگاه هاست

معاون وزير علوم آمايش آموزش عالي را مانع موازي كاري دانشگاه ها دانست.

به گزارش ايسنا، منطقه مركزي، دكتر حسن عسگريان ابيانه در آیین افتتاحیه چهارمين كنفرانس ملي كاربرد سامانه اطلاعات مكاني در صنعت آب و برق عنوان كرد: در آموزش عالي چهار برنامه بزرگ در قالب سياست هاي اقتصاد مقاومتي تعريف شده است كه يكي از اين برنامه‌ها آمايش آموزش عالي است.

وي با اشاره به فعاليت ٢٤٠ موسسه آموزش عالي دولتي در كشور اظهار كرد: سوال اين است كه آيا امروز به اين تعداد فارغ التحصيل در كشور نياز هست؟ بر همين اساس بايد آمايش دقيق و درستي صورت گيرد.

عضو هيات مديره انجمن مهندسان برق و الكترونيك ايران تصريح كرد: در حال حاضر در استان مركزي دانشگاه هاي اراك، صنعتي، پيام نور، تفرش، آزاد و محلات رشته هاي موازي تدريس می کنند و موازي كاري در جريان است، در حالی که بايد به دانشجويان جهت داد.

وي با بيان اينكه تعيين تعداد متخصصان و دانشجويان هر رشته را مي توان از طريق NGO هاي علمي به انجام رساند، افزود: امروز بايد به سمتي حركت كرد كه تعداد دانشجويان مورد نياز در هر رشته مشخص شود.

عسگري ابيانه گفت: آمايش آموزش عالي مورد تاكيد دولت است و بايد جهت دهي مناسبي در اين راستا دنبال شود. دانشگاه هاي نسل سوم نيز به سمت توسعه مراكز رشد رفته اند تا به واسطه آن درآمدهاي خود را تامين مي كنند.

وي با بيان اينكه امروز كشور به متخصص نياز دارد، اظهار كرد: در لايجه بودجه ٩٧ تبصره اي با عنوان اعتبارات توازن استاني در نظر گرفته شده است كه امكان بهره مندي دانشگاه ها از پتانسيل استان ها را ميسر مي كند.

به گزارش ايسنا، سيد علي آقازاده استاندار مرکزی نیز در این مراسم اظهار كرد: ٢٥ درصد مفاخر و دانشمندان علمي كشور از استان مركزي برخاسته اند و این استان در كنار برخورداری از این مفاخر گرانقدر، جایگاه مهمی در عرصه صنعت و كشاورزي كشور دارد.

 وي با اشاره به اينكه امروز استان مركزي با برخورداری از سه هزار واحد صنعتی قطب چهارم صنعت كشور محسوب می شود، بيان كرد: در حوزه كشاورزي نيز ظرفيت هاي بسياري در توليد انار، انگور، پسته، صيفي جات، لوبيا، گندم، انواع گوشت و شير وجود دارد و اين ظرفيت ها جايگاه استان را برتر كرده است.

وي با اشاره به جايگاه مطلوب استان مركزي در حوزه توليد و توزيع برق عنوان كرد: منابع آبي استان مرکزی محدود بوده و از این لحاظ در شرایط بحرانی قرار داریم، اما بواسطه تلاش ها و همكاري هاي وزارت نيرو و متخصصان استان آرامش نسبي در  حوزه آب و برق استان حاكم است.

استاندار مركزي تصريح كرد: در حال حاضر ٦٧ درصد استان از شبكه فاضلاب بهره مند است، بيش از ٩٩ درصد مردم شهر و روستا در استان از آب آشاميدني سالم، بيش از ٩٩ درصد از نعمت برق و ٩٦ درصد از نعمت گاز بهره مند هستند.

وي با تاكيد بر توجه به استفاده از رهنمودهاي مقام معظم رهبري و دولت تدبير و اميد طي ٥ سال اخير با رعایت صداقت و مسئوليت پذيري و استفاده از نيروهاي متخصص اعتدالي جهت ايجاد آرامش در حوزه هاي مختلف كشور بيان كرد: مردم حضور خود را در زلزله كرمانشاه نشان دادند و بايد خدمتي صادقانه و بي منت براي آنها ارائه كرد و اميد است با استمرار تلاش ها روزهاي خوبي بيش روي كشور باشد.

به گزارش ايسنا؛ در این مراسم از تعدادي از شركت هاي فعال كشور در حوزه GIS تجليل و تنديس دكتر سحاب به آنان اهدا شد.

همچنین در این آیین فاز اول پروژه SDI صنعت برق و سه کتاب "اطلس شصت سال کارتوگرافی آثار علمی استاد عباس سحاب" نشر بنیاد فرهنگی سحاب، " پیاده سازی شبکه های توزیع برق در سامانه اطلاعات مکانی " نوشته بهزاد مقدم نیا و "ژئواینفورماتیک در صنعت توزیع برق" نوشته موسی آل صادق، محمدرضا کریمی و هوشنگ عیوضی در این کنفرانس رونمایی شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: