• پنجشنبه ۲۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-3787-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

ایده و خلاقیت، پژوهش را احیا می کند

نائب رئیس شورای مرکزی کانون کارآفرینی کشور با بیان اینکه نبود برخی زیرساخت‌ها موجب از بین رفتن فضای پژوهشی در کشور شده است، گفت: ایده و خلاقیت موجب احیای پژوهش می شود.

مجید ایزدی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، با اشاره به فرا رسیدن هفته پژوهش و نامگذاری 23 آذر به عنوان " روز پژوهش، فناوری، ایده و خلاقیت" عنوان کرد: به طور كلي در حوزه اقتصاد انديشمندان به موضوعي پژوهش و كار علمي مي‌گويند كه در انتهاي آن تحقيق علمي انسان بتواند به نتايج مادي قابل ارزش‌گذاری و محسوس دست يابد.

وی ادامه داد: بر همين اساس كليه مراكز علمي و تحقيقاتي كشور همچون دانشگاهها مي‌بايست نيروهايي تربيت كنند كه ضمن شناسايي بازار و همچنين مزایای نسبي در کشور و نيازسنجي در سطح منطقه و جهان و بر اساس يك برنامه جامع و منسجم و ارتباط تنگاتنگ دانشگاه و صنعت و شناسايي نيازهاي بازار و بكارگيري كليه پتانسيل‌هاي موجود، اقدام به اجرای پروژه هاي فني اقتصادي کنند.

رییس کانون کارآفرینی استان مرکزی گفت: با اين روش می توان علاوه بر تامين نيازهاي علمي واحدهاي تولیدي براي مجموعه‌ها و موسسات علمي خود نيز كسب درآمد کرد که چنین نیرویی با این حساب هم توانسته است نیاز صنعت و ارتباط موثر با صنایع را برقرار کند و هم درآمدزایی داشته باشد و اساس تحقق این مهم ایده‌پردازی و خلاقیت است.

ایزدی تصریح کرد: استفاده از استارت آپ و افكار خلاقانه كار آفرينان و صاحب‌نظران در حوزه هاي مختلف توليدي نيز به اين موضوع كمك شاياني خواهد کرد.

وی افزود: اصولا توجه به تجاري‌سازي در حوزه پژوهش و همچنين انجام پروژه هاي علمي در خدمت بازار از اصول اوليه دانشگاه‌ها و مراكز علمي مطرح جهان همچون mit يا اكسفورد است.

هفته پژوهش امسال با شعار "پژوهش تقاضامحور و تجاری سازی فناوری؛ زیر بنای تولید و اشتغال" از 21 آذرماه در کشور آغاز شده است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: