• دوشنبه ۲۷ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-4587-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

رئیس دانشگاه آزاد ساوه:

تربیت نیروی متخصص متعهد از ثمرات وحدت حوزه و دانشگاه است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه گفت: تربیت نیروی متخصص متعهد از ثمرات وحدت بین حوزه و دانشگاه است.

رضا حیدری‌نوری در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، با اشاره به فرا رسیدن 27 آذر روز وحدت حوزه و دانشگاه، اظهار کرد: نزدیکی حوزه به دانشگاه موجب تسری صفات و ویژگی‌های ممدوح حوزه به مجموعه‌های دانشگاهی شده و در مقابل، تخصص‌ها و نیازهای جامعه از دانشگاه به حوزه منتقل شده و موجب تربیت نسلی متخصص و متعهد و البته اخلاق‌مند خواهد شد که کشور ما به چنین نیروی انسانی نیاز مبرم دارد.

وی بیان کرد: تربیت نیروی متخصص و متعهد صورت گرفته و جامعه را پویا و بالنده کرده و زمینه پیشرفت کشور را فراهم خواهد کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه در ادامه به مفهوم وحدت در ابعاد گوناگون اشاره و از وحدت به معنای تبیین هدف مشترک برای رساندن جامعه به کمال و خوشبختی تعبیر کرد و گفت: وحدت را نمی توان به یکسان سازی سلیقه ها و مساوی کردن تمامی علایق تعبیر یا براین اساس محقق کرد بلکه می توان گفت وحدت موجب جهت دهی همه اندیشه ها و سلیقه ها در راستای منافع ملی و عمومی جامعه است.

حیدری نوری از وحدت به عنوان اساس اولیه دین مبین اسلام یاد کرد و گفت: توحید به عنوان اولین اصل دین در اسلام مطرح است و واژه توحید به معنای جمع شدن پیرامون یک محور و داشتن یک هدف مشترک است و همه را به یک ریسمان محکم الهی پیوست می‌دهد.

وی به نمادهای وحدت یک جامعه اشاره کرد و گفت: مشترکات دینی و ملی اعم از احکام اسلامی مانند حج و نماز که به یک صورت انجام می‌شود و آداب و رفتار متحد یک جامعه همگی از نمادهای وحدت به شمار می‌رود.

این مدرس دانشگاه در ادامه با تاکید بر اینکه وحدت در سه حوزه فکر و اندیشه، شعار و عمل قابل بررسی است، عنوان کرد: افکار و اندیشه ها باید در جهت سعادتمندی فرد و جامعه و شعارها هم باید در مسیر تحقق همان اندیشه‌ها و افکار باشد، همچنین عملکرد و رفتار نیز باید منطبق بر بینش و شعارهای اولیه باشد.

وی وحدت را موجب تمرکز افکار و توان معنوی انسان‌ها دانست و افزود: انسان‌هایی که بر روی یک محور واحد تمرکز کنند می‌توانند تمام اندیشه و توان خود را جمع کنند و وقتی این تمرکز انجام شود تبدیل به قدرت خواهد شد و طبعا قدرت هم منشا حرکات و گام‌های بلند سوی توسعه خواهد شد.

حیدری نوری با تاکید بر اینکه لازمه وحدت، داشتن یک محور در امور است، گفت: وحدت محوری موجب دعوت مردم پیرامون یک موضوع مشخص خواهد شد.

وی تصریح کرد: در نظام جمهوری اسلامی ایران ارکان و اصولی که توسط همگان پذیرفته شده است نماد وحدت ملت ایران است که شامل قانون اساسی و رهبری نظام است.

وی با تاکید براینکه وجود محوری برای تحقق وحدت میان حوزه و دانشگاه نیز ضروری است گفت: همایشی در خصوص محوریت وحدت بین حوزه و دانشگاه که از الزامات حکومت اسلامی است با حضور جامعه دانشگاهی و حوزویان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه برگزار و به مفهوم، مبانی و الزامات وحدت پرداخته و بحث و تبادل نظر خواهد شد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: