• یکشنبه ۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-385-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

رشد 61 درصدی اقامت در هتل های استان مرکزی

مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی گفت: بیشترین اقامت سال‌های گذشته در سال 95 ثبت شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، به نقل از میراث فرهنگی استان، سید محمد حسینی گفت: طبق آمار موجود از سال 88 تا 91 جمعا 226 هزار و 162 نفر در هتل های استان اقامت داشته اند که این میزان در بازه زمانی 92 تا 96 به 364 هزار و 170 نفر رسیده و با رشد 61 درصدی همراه بوده است.

وی افزود: استان مرکزی با وجود جاذبه های گردشگری فراوان طبیعی و تاریخی پذیرای گردشگرانی است که از اقصی نقاط کشور به این استان سفر می کنند. گردشگران با توجه به گوناگونی سلیقه، نیازمند خدمات بهتری در زمینه های مختلف هستند و این مهم لزوم توسعه زیر ساخت ها را بیش از پیش خاطر نشان می کند. همچنین برای استفاده حداکثری از پتانسیل های این صنعت درمسیر دستیابی به رشد اقتصادی، هدف گذاری دقیق و برنامه راهبردی ضرورتی است که باید به دقت اجرایی شود.

وی در ادامه گفت: در سال 95 با اقامت 91 هزار و 454 نفر رکورد بیشترین اقامت در هتل های استان به ثبت رسید که نویدبخش حرکت در مسیر صحیح توسعه گردشگری پایدار است.

وی در پایان اظهار کرد: ضریب اشغال هتل های استان نسبت به  دولت قبل افزایش داشته است و اداره کل میراث فرهنگی استان در صدد است که با جذب سرمایه گذار در صنعت هتلداری با برنامه ریزی منسجم این صنعت را در استان به سوی رشد سوق دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: