• یکشنبه ۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-585-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

پیشرفت محسوس کمی و کیفی مراسم اربعین 96

قائم‌مقام رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در امور اربعین کشور گفت: طبق گفته‌های مردم عراق و مسئولان کشور، در سال جاری درخصوص موضوع اربعین و پذیرایی زائرین از بعد کیفی و کمی پیشرفت قابل توجهی حاصل شد .

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، سردار جمشید گودرزی در همایش تقدیر از عوامل و دست‌اندرکاران ستاد اربعین حسینی(ع) استان مرکزی، ضمن قدرداانی از مسئولان، دست‌اندرکاران و مردم استان مرکزی بابت کمک به بازسازی عتبات و ارائه خدمات‌ ارزنده در مراسم اربعین، عنوان کرد: در سال جاری هماهنگی مطلوبی در مرکزیت ستاد اربعین کشور وجود داشت، در همین راستا جلسات متعددی برگزار شد و در مرزهای عراق هماهنگی خوبی صورت گرفت .

وی بیان کرد: در سال جاری بیش از یک میلیون 200 هزار نفر در مرزها اسکان داده شدند و در هر وعده از بیش از یک میلیون و 400 هزار زائر پذیرای به عمل آمد، در همین راستا تمام اقدامات اسکان و پذیرایی به صورت کامل به همت مردم انجام گرفت و بخش دولتی تنها در قسمت لجستیک، پشتیبانی کلی و زیرساخت‌های مراسم اربعین فعال بود .

گودرزی عنوان کرد: استان مرکزی به عنوان یک استان موفق و قدرتمند در این راهپیمایی اربعین حضوری فعال داشت و با حدود 28 موکب که در سطح استان تشکیل شد در هر وعده از 30 تا 40 هزار نفر پذیرایی صورت گرفت .

وی اظهار کرد: استان مرکزی به نسبت استان‌های دیگر قابلیت‌های بهتری در مراسم اربعین از خود نشان داد و در موضوع خدمات شهری نیز اقدامات ارزنده‌ای داشت، همچنین در سال جاری اقدام مطلوبی همچون شناسنامه‌دار کردن موکب‌ها که به پروانه‌دار شدن هزار و 800 موکب انجامید، صورت گرفت و در سال آینده نیز با مشارکت کشور عراق نسبت به تسهیل و صدور پروانه به موکب‌ها اقدام می‌شود.

به گزارش ایسنا، دبیر ستاد اربعین حسینی(ع) استان مرکزی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه 65 هزار نفر از استان مرکزی در راهپیمایی اربعین حضور داشتند،گفت: استان مرکزی یکی از 11 استان فعال کشور در مرز خروجی ایلام و مهران بود و تردد زائران زمینی استان از شهر مهران انجام گرفت البته در این راستا نواقصی گزارش شده است که امید است با برنامه‌ریزی دقیق در سال آینده رفع شود.

مجید عسگری با اشاره به اینکه استان مرکزی در راهپیمایی اربعین 96 و خدمات‌رسانی به زائرین درخشید، بیان کرد: کلیه خدمات به صورت مردمی ارائه شد، همچنین در سال جاری تعداد موکب‌های استان مرکزی به 28 موکب افزایش یافت و با برگزاری جلسات متعدد و همکاری عتبات عالیات تمام فعالیت‌ها به خوبی هدایت و پایه‌ریزی شد و حدود 70 نفر نیروی خدماتی به منطقه اعزام شدند .

وی با اشاره به ساماندهی یک میلیون و 200 هزار زائر در شهر مهران، افزود: کلیه عوامل از 12 روز قبل از روز اربعین فعالیت خود را آغاز کردند و تا چند روز بعد اربعین نیز همچنان حضور فعالی داشتند.

عسگری تصریح کرد: عشق حسینی موکب‌دارن را به صورت خودجوش به ارائه خدمات به زائرین واداشت، همچنین پس از زلزله کرمانشاه موکب‌دارن در امر امدادرسانی حاضر و مواقعی از مدیریت بحران پیشتر حرکت کردند.

وی در خصوص موضوعات اختصاص زمینی به وسعت پنج‌هزار متر مربع و ساخت آن به صورت هیات امنایی در خروجی شهر مهران، اختصاص ردیف ثابت برای ستاد اربعین، فعالیت گسترده‌تر ائمه جمعه به منظور جلب حمایت معنوی مسئولان و مردم و برنامه‌یزی در خصوص حضور موکب‌داران با تدابیر امنیتی در سال آینده از مسئولان درخواست مساعدت و همکاری کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: