• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۴
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9610-893-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

در استان مرکزی؛

نبود چمن مصنوعی، سد میان هاکی و سکوهای قهرمانی

رئیس هیئت هاکی استان مرکزی گفت: نبود چمن مصنوعی یکی از اصلی ترین دغدغه های هاکی بازان این استان است و به مانعی برای توسعه این رشته ورزشی در استان تبدیل شده است.

ابوالفضل یوسفی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، افزود: نبود چمن مصنوعی موجب می شود که استان مرکزی در مسابقات ملی و بین المللی عقب تر از استان های دیگر مانده و نتواند رتبه مطلوبی در این مسابقات به لحاظ محروم بودن از برخی زیرساخت ها کسب کند.

وی نبود اسپانسر را از دیگر مشکلات توسعه ای هاکی بازان استان مرکزی دانست و افزود: با فعالیت باشگاه شهرداری مشکل اسپانسر تا حد زیادی برطرف شده بود، اما به دلیل محدودیت های منابع مالی شهرداری و مشکلاتی که با آن مواجه شده است، در خصوص حمایت مالی و اسپانسر نیازمند توجه جدی هستیم.

یوسفی با تاکید بر اینکه به میزان هاکی بازان استان مرکزی زیرساخت لازم در استان وجود ندارد، گفت: همکاری اداره کل ورزش و جوانان در خصوص تامین فضای ورزشی و امکانات خوب بوده است، اما کافی نیست، از این رو نیازمند حمایت بیشتر هستیم.

وی عنوان کرد: کسب دو رتبه قهرمانی و راهیابی به مرحله فینال در سه سال متوالی در رشته هاکی با تیم باشگاه شهرداری اراک و سال گذشته عنوان دوم مسابقات بین المللی مسکو را با تیم شهرداری اراک کسب کردیم که نشان می دهد در صورت حمایت مالی و وجود اسپانسر این ظرفیت و استعداد در استان وجود دارد که ورزشکاران آن بتوانند در میادین ورزشی بدرخشند.

وی بیان کرد: در حال حاضر دو تیم در هر رده سنی در استان تشکیل شده و 200 ورزشکار سازمان یافته و بیمه شده در رشته هاکی زیر نظر 15 داور و 20 مربی فعالیت دارند.

وی در خصوص استعدادیابی رشته ورزشی هاکی در بین بانوان استان نیز گفت: مطابق دستورالعمل فدراسیون با برنامه مدون کار استعدادیابی بانوان هاکی باز استان را در دستور کار داریم.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: