• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-2484-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

در گفتگوی ایسنا با مدیرکل دفتر جذب استانداری مرکزی عنوان شد:

آخرین اخبار از چند پروژه مصوب سفر رییس جمهور به استان مرکزی

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری مرکزی گفت: پروژه احداث کمربند شمالی اراک به عنوان یکی از مصوبات سفر هیات دولت به استان مرکزی در مرحله انعقاد قرار داد با مجری قرار دارد و به شرکت جهاد نصر سپرده شده است.

مجید نیکی‌ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، در خصوص برخی از تفاهمات صورت گرفته در سفر هیات دولت به استان مرکزی و توافق جهت اجرای تعدادی طرح زیربنایی و اقتصادی استان مرکزی با مشارکت نهادها و دستگاه‌های اجرایی ملی عنوان کرد: در بخش کشاورزی تکمیل طرح گلخانه هیدروپونیک زرندیه با 15 هکتار وسعت توسط ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) مورد توجه قرار گرفت. کل منابع مورد نیاز 900 میلیارد ریال بوده است که در آستانه بهره‌برداری قرار دارد.

وی اضافه کرد: طرح پرورش گاو شیری 2 هزار و 500 راسی در زرندیه نیز جهت تامین منابع مالی و اجرا به ستاد اجرایی فرمان خمینی(ره) با سهم مشارکت 20 درصدی اختصاص یافت که منابع مالی این طرح هزار و 170 میلیارد ریال برآورد شد و تاکنون فاز اول با ظرفیت 600 راس به بهره‌برداری رسیده، اما فاز توسعه آن هنوز اجرایی نشده است.

نیکی‌ملکی با بیان اینکه در این سفر بخشی از حمایت‌های عمرانی شامل مشارکت در اجرای پروژه‌های زیربنایی استان از سوی نهادها، صندوق‌ها و ... همچون قرارگاه خاتم‌الانبیا و شرکت جهاد نصر استان اجرایی می شود، ادامه داد: پروژه های زیربنایی که توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا دنبال می‌شود شامل تکمیل پروژه پل شریعتی و پل میدان ورزش اراک، تکمیل پروژه آزادراه اراک-خرم‌آباد در حوزه استحفاظی استان مرکزی و کمربندی شمالی اراک است.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری مرکزی با اشاره به اینکه هر چهار پروژه مذکور از طرح‌های زیربنایی استان محسوب می‌شود، بیان کرد: در پروژه پل شریعتی و پل میدان ورزش که منابع مالی هر طرح 600 میلیارد ریال برآورد شده است تاکنون پایه‌های هر دو پل و عرشه آن اجرایی شده و در مجموع حدود 40 درصد پیشرفت فیزیکی انجام گرفته است.

نیکی‌ملکی در خصوص دو پروژه دیگر تکمیل پروژه آزادراه اراک – خرم‌آباد گفت: تکمیل پروژه در حوزه استحفاظی استان(67 کیلومتر) 14 هزار میلیارد ریال و تکمیل پروژه در کمربندی شمالی با 50 کیلومتر سه هزار و 120 میلیارد ریال منابع مالی نیاز دارد که تاکنون تفاهم‌نامه مربوطه با شرکت ساخت و توسعه راه‌ها انجام شده است و تکمیل پروژه در حوزه استحفاظی در مرحله بررسی اسناد جهت تملک اراضی و پروژه کمربندی شمالی در مرحله انعقاد قرارداد است، این پروژه‌ها به ترتیب با مشارکت قرارگاه خاتم‌الانبیا و شرکت جهاد نصر اجرایی خواهد شد.

 


انتهای پیام

لینک های مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: