• سه شنبه ۵ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۵
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9610-1193-5
  • خبرنگار : 10004
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

رییس هیات عنوان کرد:

هیات استان مرکزی گرفتار چالش اعزام ژیمناست به مسابقات/ ضرورت بازنگری در اجرای ماده 88

رئیس هیات ژیمناستیک استان مرکزی از فعالیت 3800 ورزشکار ژیمناست سازمان یافته در این استان خبر داد.

محسن سلیمانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه مرکزی، از وجود سه سالن تخصصی مجهز مختص ورزش ژیمناستیک در اراک خبر داد و افزود: در حال حاضر تمامی شاخه های ژیمناستیک شامل ژیمناستیک هنری آقایان و بانوان گرفته تا شاخه های ریتمیک، آکروباتیک، ایروبیک و ترامپلین در استان فعال هستند.

وی با اشاره به اینکه شاخه هنری این رشته ورزشی نیز در تمامی شهرهای استان فعال است، گفت: سایر شاخه‌ها فقط در مرکز استان فعال هستند و در شهرهای ساوه و خمین نیز خانه ژیمناستیک وجود دارد.

سلیمانی در ادامه به مشکلات موجود در این رشته ورزشی اشاره کرد و محدودیت منابع مالی را اصلی ترین مانع بر سر راه توسعه این ورزش بیان کرد و گفت: در حال حاضر با انعقاد قرارداد برای استفاده از سالن ماهانه مبلغ یک میلیون و 700 هزار تومان پرداخت می کنیم. تا این لحظه حتی یک ریال بابت پرداخت اجاره سالن از سوی اداره کل ورزش و جوانان به هیات ژیمناستیک برگردانده نشده است.

وی در توضیح بیشتر این موضوع به واگذاری سالن های ورزشی براساس دستورالعمل ماده 88 اشاره کرد و گفت: براساس قانون مصوب کلیه درآمدهای حاصله از اجرای ماده 88 و هرگونه واریزی از سوی هیئت های ورزشی در خصوص اجاره سالن های ورزشی به خزانه، مجددا برای هزینه کرد به هیئت های ورزشی واریز کننده این مبلغ برگردانده می شود که تاکنون هیچ گونه برگشتی از وجوه واریزی نداشتیم.

وی تصریح کرد: اجرای ماده 88 به عنوان قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت که در اجرای آن باید اماکن ورزشی دولتی به بخش خصوصی اجاره داده شود نه تنها سودی به حال ورزش نداشته است بلکه موجب شده است که هیئت‌های ورزشی با محدودیت منابع مالی در مدت زمان برگشت پرداختی ها مواجه باشند.

وی تصریح کرد: با این محدودیت در منابع مالی و عدم برگشت مبالغ واریزی براساس این دستورالعمل، در اعزام ورزشکاران به مسابقات با چالش جدی مواجه شده و حتی توان خرید تجهیزات کافی برای ورزشکاران را نداریم و در برپایی اردوهای تیم ملی به میزبانی استان مرکزی نیز با مشکلات مواجه خواهیم شد.

سلیمانی با تاکید بر اینکه یکی از امیدهای آسیا در استان مرکزی مربوط به ورزش ژیمناستیک است، گفت: این رشته ورزشی سهم بسزایی در درخشش استان مرکزی در میادین ورزشی ملی و بین المللی دارد و مربیان و ورزشکاران تیم ملی این رشته ورزشی از افتخارات استان هستند از این رو نیازمند توجه جدی مسئولان استان به این رشته ورزشی هستیم.

وی بیان کرد: استان مرکزی در رشته ورزشی ژیمناستیک رشد زیادی داشته است به گونه ای که بسیاری از ژیمناست های این استان افتخارآفرین هستند از این رو باید تفاوتی بین این رشته ورزشی با سایر رشته ها قائل شد و حمایت جدی از آن بعمل آورد که در غیر این صورت به قهقرا خواهد رفت و عناوین ملی و جهانی را از دست خواهیم داد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: