• سه شنبه ۵ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-885-5
  • خبرنگار : 10015
  • منبع خبر : ----

5 بازارچه دائمی صنایع دستی در استان مرکزی آماده بهره برداری است

مدیرکل میراث فرهنگی استان مرکزی از ایجاد 9 بازارچه دائمی صنایع دستی و ایجاد 560 فرصتی شغلی در این بازارچه ها در دولت تدبیر و امید خبر داد.

به گزارش ایسنا، سیدمحمد حسینی در جمع خبرنگاران گفت: 5 بازارچه جدید صنایع دستی در شهرهای خمین، شازند، آشتیان، قورچی باشی و خنداب آماده بهره برداری است که با آغاز به کار آنها شمار بازارچه های صنایع دستی کل استان به 9 بازارچه می رسد.

وی افزود: دو رویکرد اساسی در حوزه صنایع دستی وجود دارد که رویکرد نخست اشتغال آفرینی و رویکرد دوم توسعه صنایع دستی مرغوب است که هر دو در راستای شعار اقتصاد مقاومتی است. البته هم راستا با این دو رویکرد، ایجاد بازارهای فروش بین المللی نیز باید مورد توجه قرار گیرد. در استان مرکزی به عنوان پیشتازترین استان در احداث بازارچه های صنایع دستی در کشور،  برنامه ریزی هایی را در ابتدای دولت تدبیر و امید انجام دادیم تا در هر شهرستان استان حداقل یک بازارچه دائمی صنایع دستی را احداث کنیم.

حسینی افزود: اکنون 4 بازارچه در شهرهای اراک ( دو بازارچه) ، ساوه و دلیجان احداث شده و 5 بازارچه در شهرهای شازند، خمین، آشتیان، قورچی باشی و خنداب آماده بهره برداری است تا مجموع این بازارچه ها در سراسر استان به 9 مورد برسد.

وی اظهار کرد: در دو شهرستان کمیجان و فرمهین نیز روند ساخت بازارچه ها با پیشرفت 50 درصدی ادامه دارد و در سه شهرستان محلات، تفرش و زرندیه نیز این بازارچه ها در مرحله تحویل زمین قرار دارند.

حسینی گفت: اکنون در کشور به عنوان پیشتازترین استان در احداث بازارچه های صنایع دستی مطرح هستیم و این نوید را می دهیم که در سال آتی تمام شهرستان های استان دارای بازارچه های صنایع دستی باشند.

مدیرکل با اشاره به اشتغال ایجاد شده در این بازارچه ها نیز عنوان کرد: 160 شغل مستقیم و 400 شغل غیر مستقیم در این بازارچه ها ایجاد می شود و قطع به یقین باعث توسعه صنایع دستی و اشتغال در دیگر ارکان شهرستان ها خواهد شد چراکه با رونق بازار صنایع دستی، کارگاه های خانگی نیز ایجاد می شوند که با کمترین هزینه و تجهیز یک اتاق قادر به تولید و در نتیجه رونق اقتصادی از این حوزه خواهند بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: