• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-4084-5
  • خبرنگار : 10130
  • منبع خبر : ایسنا منطقه مرکزی

اراضی ملی کمیجان آماده واگذاری جهت کشت گیاهان دارویی

رئیس منابع‌طبیعی و آبخیزداری کمیجان با اشاره به اجرای پروژه ترسیب کربن در شهرستان گفت: آمادگی لازم جهت واگذاری اراضی به منظور کشت گیاهان دارویی وجود دارد.

هادی نکویی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه مرکزی، عنوان کرد: در هفته فرهنگی شهرستان کمیجان از دوم تا هشتم دی ماه اداره منابع‌طبیعی و آبخیزداری شهرستان با هدف معرفی پروژه ترسیب کربن، عملکرد اداره در راستای پروژه اصلاح و احیای مراتع، عملیات‌های آبخیزداری شامل بندهای خاکی و سنگ و سیمان و طرح بیابان نسبت به راه‌اندازی غرفه در محل نمایشگاه اقدام کرده است.

وی با اشاره به آغاز اجرای پروژه ترسیب کربن در کمیجان گفت: به منظور معرفی این پروژه به اهالی شهرستان و با هدف معرفی گونه‌های جایگزین با نیاز آبی کمتر، درآمد بیشتر و در نتیجه توانمندسازی بهره‌برداران عرصه‌های منابع‌طبیعی با گونه‌های گیاهان دارویی از جمله گل گاو زبان، خاک شیر، باریجه و... اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی، ترویجی و حضور در نمایشگاه‌ها نیز شده است.

نکویی بیان کرد: اجرای این پروژه نقش بسیار مهمی در رونق اقتصادی جوامع روستایی از جمله زنان دارد و با بهره‌گیری از اعتبارات شهرستانی و حتی بین‌المللی می‌توان چشم‌انداز روشنی را برای شهرستان کمیجان متصور بود .

وی افزود: در این غرفه قسمتی از عملکرد این اداره در راستای ساخت سازه‌های آبخیزداری با هدف جلوگیری از انواع فرسایش و حفاظت آب و خاک و همچنین اجرای طرح‌های مرتعداری به نمایش عموم درآمده است.

رئیس منابع‌طبیعی و آبخیزداری کمیجان تصریح کرد: اداره منابع‌طبیعی کمیجان آمادگی لازم جهت واگذاری اراضی ملی جهت کشت گیاهان دارویی را به متقاضیان در قالب ماده 3 قانون حفاظت و بهره‌برداری دارد، براساس قانون در امر واگذاری زمین باید بهره‌بردار پس از رسیدن به تولید، 20 درصد از سود را به حساب دولت واریز کند و زمین را در اختیار بگیرد. در تمامی اراضی ملی شهرستان این قانون قابلیت اجرایی دارد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: